porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zrobić żurek? Poznaj przepis na idealną zupę na kaca

Żurek to jedna z najstarszych polskich zup. Powstaje na bazie zakwasu z mąki żytniej razowej. Można go podawać z ugotowanymi i okraszonymi smażonym boczkiem ziemniakami. Lub tylko z kiełbasą i gotowanymi jajkami. Cudownie smakuje, gdy nalejemy go do wydrążonego ze środka małego okrągłego chlebka. Żurek także dobrze leczy kaca, który może pojawić się po ostatkowych szaleństwach. 

biała kiełbasa dodano: 17.02.2012 11:09 | odpowiedz (1)

Jak samemu zrobić zakwas do żurku?

Żurek można ugotować na gotowym kupionym w sklepie zakwasie. Najlepiej jednak smakuje, gdy zrobimy go sami. Należy tylko pamiętać, że zakwas kisi się 4-5 dni.

kuchnia dodano: 09.01.2012 15:33
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

zakwas do żurku szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. zakwas do żurku. Wszystko na temat zakwas do żurku na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.