porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Jak zrobić żurek? Poznaj przepis na idealną zupę na kaca

Żurek to jedna z najstarszych polskich zup. Powstaje na bazie zakwasu z mąki żytniej razowej. Można go podawać z ugotowanymi i okraszonymi smażonym boczkiem ziemniakami. Lub tylko z kiełbasą i gotowanymi jajkami. Cudownie smakuje, gdy nalejemy go do wydrążonego ze środka małego okrągłego chlebka. Żurek także dobrze leczy kaca, który może pojawić się po ostatkowych szaleństwach. 

biała kiełbasa dodano: 17.02.2012 11:09 | odpowiedz (1)

Jak samemu zrobić zakwas do żurku?

Żurek można ugotować na gotowym kupionym w sklepie zakwasie. Najlepiej jednak smakuje, gdy zrobimy go sami. Należy tylko pamiętać, że zakwas kisi się 4-5 dni.

kuchnia dodano: 09.01.2012 15:33
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

zakwas do żurku szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. zakwas do żurku. Wszystko na temat zakwas do żurku na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.