porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO CROHNA. Co to jest choroba Leśniowskiego-Crohna, jakie ma objawy i jak wygląda leczenie?

Przewlekły stan zapalny jelit o nieznanej przyczynie – tak najkrócej można określić chorobę Leśniowskiego-Crohna. Bóle brzucha, biegunka, gorączka, smoliste stolce (rzadziej z krwią) to najczęstsze objawy tego uciążliwego schorzenia. W zależności od miejsca zmian i ich zaawansowania mogą też pojawić się zaburzenia połykania, niedokrwistość, przetoki, ropnie i guzy. 

antybiotyki dodano: 06.12.2011 01:20

Martwicze zapalenie jelit - co to za choroba? Jak się ją leczy?

Aż 80 proc. przypadków martwiczego zapalenia jelit występuje o wcześniaków ważących poniżej 1500 g. Ale powikłanie to może wystąpić także u noworodków donoszonych. Wyjaśniamy, jak się to leczy i czy leczenie jest skuteczne.

Martwicze zapalenie jelit dodano: 09.04.2015 14:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

zapalenie jelit szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. zapalenie jelit. Wszystko na temat zapalenie jelit na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.