porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

LAMPY LED zamiast ZWYKŁYCH ŻARÓWEK. Dlaczego od września 2012 roku nie kupimy tradycyjnej żarówki?

W całej Unii Europejskiej został wprowadzony od września 2012 roku całkowity zakaz produkcji i sprzedaży żarówek konwencjonalnych. Taką zmianę Unia zapowiadała od 2009 roku i stopniowo zmniejszała minimalną moc żarówek, które były wycofywane ze sprzedaży.

jakie żarówki dodano: 07.09.2012 10:58

Jak dobrać moc żarówki energooszczędnej, która ma zastapić zwykłą żarówkę?

Świetlówka o mocy równej 20W, wkręcona do naszego żyrandola, z pełnym sukcesem zastąpi "zwykłą" żarówkę stuwatową. Ale obie wartości, zapisane w watach, mogą jedynie wprowadzić zainteresowanego klienta w błąd. Porównywanie mocy żarówek energooszczędnej i tradycyjnej w watach straciło zatem sens. Zobacz, jak czytać moc świetlną żarówki energooszczędnej?

prąd dodano: 07.11.2011 10:36

Jak zrobić wazonik z żarówki?

Nie wyrzucaj przepalonych tradycyjnych żarówek. Możesz je poddać recyklingowi ozdabiając wnętrze mieszkania, balkon lub ogródek. Szklaną oprawę z łatwością zamienisz w industrialny wazonik, w którym umieścisz niewielkie kwiaty. Pamiętaj jednak, że do tego projektu nie nadają się żarówki rtęciowe.
dekoracja dodano: 07.01.2015 14:41

Do jakich opraw nadają się świetlówki kompaktowe?

Trwałość dobrej jakościowo świetlówki jest dziesięciokrotnie większa niż żarówki, a niektórych typów nawet piętnastokrotnie. Ujemną cechą świetlówek kompaktowych jest powolne osiąganie pełnego strumienia świetlnego.

światło dodano: 12.04.2015 12:39

Gdzie warto stosować świetlówki?

Od pewnego czasu żarówki zastępuje się źródłami światła o większej efektywności, na przykład świetlówkami. Przy dobieraniu zamienników należy jednak brać pod uwagę ich ograniczenia.

światło dodano: 12.04.2015 12:34

Czym zastąpić standardowe żarówki?

W ostatnich latach, ze względu na zbyt małą efektywność wycofano ze sprzedaży wiele typów żarówek. Ich zamiennikami mogą być na przykład świetlówki kompaktowe.

efektywność energetyczna dodano: 18.12.2014 08:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

żarówka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. żarówka. Wszystko na temat żarówka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.