porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

OBJAWY ZATRUCIA GRZYBAMI – jakie są? ZATRUCIE GRZYBAMI – co robić?

Niebezpieczeństwo zatrucia grzybami może spędzać sen z powiek wszystkim miłośnikom grzybobrania. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy zatrucia grzybami, jakie występują grzyby trujące i jak zbierać grzyby, żeby później nie trafić na ostry dyżur.

grzybobranie dodano: 05.08.2013 10:46

Co zrobić w przypadku zatrucia grzybami? PIERWSZA POMOC przy zatruciu grzybami

Któż z nas nie uwielbia grzybów. Już samo ich zbieranie to wielka przyjemność. Niestety, wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, przez co czasem zdarza się, że do naszego koszyka trafi grzyb trujący. Co zrobić, gdy go zjemy? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jakie informacje podać lekarzowi? Jakie są objawy zatrucia grzybami? Skurcze żołądka, pocenie się, uderzenia gorąca, wymioty i biegunka, wysokie tętno, gorączka, nieregularne bicie serca jakie inne? Nie lekceważ zatrucia grzybami!

grzyby dodano: 20.09.2013 16:44

Smardze – czy w Polsce wolno je zbierać?

Pojawiały się już pod koniec marca, choć prawdziwy ich wysyp był zwykle w maju. Prawdziwe tłumy amatorów przeczesywały lasy i łąki w poszukiwaniu tych pysznych, wiosennych grzybów. Mowa o smardzach.

grzyby dodano: 23.05.2014 13:11

Grzyby. Kiedy zbierać? Gdzie zbierać?

Grzybiarze mają swoje znane i ulubione miejsca, w których zbierają określone gatunki grzybów, wiedzą też, kiedy mają się po nie udać. Jednak znawcy grzybobrania dadzą sobie radę i w nieznanym terenie, bo będą szukać określonych skupisk roślinnych, które preferują takie, a nie inne grzyby.

grzybobranie dodano: 16.09.2015 14:52

Jak zrobić zapasy z grzybów? Poznaj przepisy na solenie i kiszenie grzybów

Gdy wracamy do domu z koszem grzybów, zastanawiamy się, co zrobić z tym leśnym bogactwem. Jeśli nie zdołamy zjeść wszystkich grzybów od razu,  z części przygotujmy wspaniałe potrawy. Z pozostałych możemy zrobić zapasy. Oprócz marynowania i suszenia, jednym z doskonałych sposobów konserwacji grzybów jest ich solenie lub kiszenie. Jak to zrobić?

grzyby dodano: 29.08.2012 14:32

Grzyby - etyka grzybiarza. Jak zbierać grzyby, żeby nie szkodzić sobie i lasom?

Zbieranie grzybów również wymaga kultury i stosowania się do pewnych norm i zasad. Elementem etyki grzybiarza jest nie tylko sposób zbierania grzybów, ale również właściwy stosunek do środowiska naturalnego.

grzybnia dodano: 24.06.2016 16:54

Co wiesz o grzybach? Dlaczego grzyb to nie grzyb?

Gdy wchodzimy do lasu na grzyby, najczęściej nie pamiętamy, czym one są a bardziej nas interesuje, jakie one są – dobre czy trujące. Jednak to bardzo ciekawe organizmy i warto przypomnieć nieco informacji o grzybach, a być może grzybobranie stanie się ciekawsze.

grzybnia dodano: 16.09.2015 18:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

zbieranie grzybów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. zbieranie grzybów. Wszystko na temat zbieranie grzybów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.