porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak założyć związek zawodowy: Jakie FORMALNOŚCI, ile trwa, ile osób może stworzyć ZWIĄZEK ZAWODOWY

Związek zawodowy można założyć na 2 sposoby. Można stworzyć zupełnie nową organizację - co wiąże się z koniecznością rejestracji związku przez sąd, lub stworzyć tzw. komisję związkową przy już istniejącym związku zawodowym. W obydwu przypadkach do założenia związku potrzebna jest zgoda 10 osób.

związki zawodowe dodano: 11.09.2013 11:14

Związki zawodowe: Kto może należeć do ZWIĄZKU ZAWODOWEGO

Prawo tworzenia związków zawodowych i wstępowania do nich mają właściwie wszyscy pracownicy danej firmy nie zależnie od formy zatrudnienia. Do związku zawodowego należeć może też rolnicy jeśli są zrzeszeni w spółdzielni. Związkowcem nie może być natomiast PRACODAWCA, czyli również osoba prowadząca jednoosobową firmę.

związki zawodowe dodano: 11.09.2013 11:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

związek zawodowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. związek zawodowy. Wszystko na temat związek zawodowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.