porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak założyć związek zawodowy: Jakie FORMALNOŚCI, ile trwa, ile osób może stworzyć ZWIĄZEK ZAWODOWY

Związek zawodowy można założyć na 2 sposoby. Można stworzyć zupełnie nową organizację - co wiąże się z koniecznością rejestracji związku przez sąd, lub stworzyć tzw. komisję związkową przy już istniejącym związku zawodowym. W obydwu przypadkach do założenia związku potrzebna jest zgoda 10 osób.

związki zawodowe dodano: 11.09.2013 11:14

Związki zawodowe: Kto może należeć do ZWIĄZKU ZAWODOWEGO

Prawo tworzenia związków zawodowych i wstępowania do nich mają właściwie wszyscy pracownicy danej firmy nie zależnie od formy zatrudnienia. Do związku zawodowego należeć może też rolnicy jeśli są zrzeszeni w spółdzielni. Związkowcem nie może być natomiast PRACODAWCA, czyli również osoba prowadząca jednoosobową firmę.

związki zawodowe dodano: 11.09.2013 11:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

związek zawodowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. związek zawodowy. Wszystko na temat związek zawodowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.