porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy w Polsce można hodować lemura?

Lemury to jedne z najbardziej urokliwych zwierząt egzotycznych. Czy można je kupić i hodować w Polsce?

hodowla dodano: 15.02.2015 16:09

Żółw wodny czy lądowy - jaki najlepszy do hodowli w domu?

Żółw jest popularnym zwierzęciem domowym, ale wbrew pozorom jego hodowla nie należy do najłatwiejszych. Który sprawi mniej problemów w domowej hodowli: żółw wodny czy lądowy?

żółw dodano: 23.08.2014 09:45

Po co czipuje się psa?

Czipowanie psów nie jest wymogiem, jedynie rozsądnym posunięciem ze strony właściciela. Warto zastanowić się nad wykonaniem tego zabiegu ze względu na bezpieczeństwo naszego czworonoga. Coraz więcej większych miast w Polsce funduje ten zabieg. Warto więc skorzystać.

czipowanie dodano: 10.05.2015 11:58

Jak chronić zwierzęta przed upałem?

Pamiętajmy, że zwierzęta domowe również źle znoszą upały. Pozostawionym na słońcu, bez możliwości schronienia się w cień czy dostępu do wody albo zamkniętym w nagrzanym samochodzie grozi, podobnie jak człowiekowi, udar słoneczny i śmierć. Jak zatem chronić zwierzęta przed upałem?

pies dodano: 14.07.2014 10:35

HOTEL DLA PSÓW I KOTÓW. Gdzie pozostawić zwierzaka w czasie wakacji? Jakie warunki powinien spełniać hotel dla zwierząt?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem psa lub kota? Wyjeżdzasz na wymarzony urlop i nie wiesz co zrobić ze swoim zwierzakiem? Jeśli nikt z rodziny nie jest w stanie zaopiekować się nim na czas twoich wakacji, możesz oddać go do specjalnego hotelu. Jak wybrać hotel dla zwierząt?

czworonogi dodano: 30.06.2013 00:01 | odpowiedz (3)

Jak zrobić drapak dla kota? Zrób to sam: zabawka dla kotka

Drapak dla kota jak to zrobić? Koty dają właścicielom dużo radości, ale sprawiają też problemy. Jednym z najczęstszych jest ostrzenie pazurów na czym popadanie: na kanapie, na tapecie, na dywanie a nawet na uszczelce okna. Żeby temu zapobiec warto wyposażyć swojego futrzaka w drapak. Zamiast kupować gotowy, drapak dla kota możesz zrobić sam!

drapak dodano: 28.01.2013 23:15

Dlaczego KOT GUBI SIERŚĆ? Czym może być spowodowane nadmierne wypadanie sierści?

Jeśli twój kociak zostawia wszędzie znacznie więcej futerka niż zwykle, może to oznaczać, że zwierzak ma kłopoty ze zdrowiem.

brak witamin dodano: 16.08.2012 13:23

ŻYWIENIE KOTA. Czego nie powinien jeść kot?

Sądzimy, że nasz kot kierując się słynnym „kocim zmysłem” nie zje czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić? To nie do końca musi być prawda. Lepiej więc wiedzieć, jakie jedzenie jest dla niego szkodliwe. Czego nie powinien jeść kot?

dieta kotów dodano: 27.06.2012 18:30

Jak wyprowadzać psa, żeby nie ciągnął? Jak nauczyć psa grzecznego chodzenia na smyczy?

Jeśli twój pupil na słowo "spacer" wpada w euforię, na widok otwartych drzwi wybiega z prędkością rakiety z domu, po parku ciągnie cię od drzewa do drzewa kompletnie cię ignorując, a w pobliżu innych zwierząt wyrywa ci ze stawów ramię, powinieneś opanować podstawy sztuki wyprowadzania psa na spacer. Mówimy, jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

jak wytresować psa dodano: 03.04.2012 12:01 | odpowiedz (2)

Po co kotu wąsy? Do czego potrzebne kocie wąsy?

Koty są jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt. Cenione jako drapieżniki o zdolnościach do eliminowania szkodników udomowione zostały około 9500 lat temu. Te mięsożerne ssaki posiadają bowiem bardzo dobry węch czterokrotnie silniejszy od człowieka, zmysł słuchu, wzrok oraz dzięki wibrysom zmysł dotyku. Owe wibrysy to „kocie wąsy” służące zwierzęciu do odbierania informacji z otoczenia.

 

kot dodano: 19.12.2011 23:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?

André Brink, jedne z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich nie żyje. Międzynarodowe ...

zwierzęta domowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. zwierzęta domowe. Wszystko na temat zwierzęta domowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.