porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK oryginalnie urządzić mieszkanie? PRZEGLĄD najciekawszych polskich mebli Cz. 10 Polska jest czwartym na świecie eksporterem mebli, prawie 90% produkcji krajowych ...
W naturze są dużymi drzewami, rosnące w pojemnikach też potrzebują sporo miejsca, ale są też takie odmiany, które zmieszczą w małym mieszkaniu.

DOMOWE ROŚLINY. Jak dbać o palmę w mieszkaniu? PALMY DONICZKOWE

Mimo, że mieszkamy z dala od równika, palmy mogą nam towarzyszyć na co dzień. Egzotyczne pochodzenie sprawia, że lepiej niż inne rośliny czują się w ogrzewanych zimą pomieszczeniach. Są długowieczne i przede wszystkim efektowne. Wystarczy jedna roślina, żeby ozdobić pokój. Jak dbać o palmę?

Palmy, które  rosną  do 2 m i dobrze się czują w mieszkaniu to chamedora, daktylowiec, złotowiec, chamerops, rapis, areka. Palmy hodowane w domu nie mają specjalnych wymagań, jednak żeby były zdrowe i piękne, trochę czasu i uwagi trzeba im poświęcić. 

Jakie warunki lubią palmy?

Stwórz im dobrze warunki, czyli:

  • wietrz często pomieszczenie. Uwaga! palmy nie lubią przeciągów,
  • zapewnij im ciepło, wysoką wilgotność powietrza i jasne, przefiltrowane światło,
  •  rośliny posadź w wysokich donicach (maja rozbudowany system korzeniowy),
  • stosuj specjalne podłoże do palm (kupione w sklepie lub zrobione samodzielnie z ziemi ogrodowej pół na pół z kompostem i domieszką piasku).

Staranna pielęgnacja polega na:

  • podlewaniu miękką woda o temperaturze pokojowej. Latem obficie, zimą tyle, żeby ziemia nie przeschła zupełnie,
  • zraszaniu liści przegotowaną, letnią wodą,
  • zasilaniu nawozem typu osmocote,
  • uwaga! przy podlewaniu trzeba omijać serce palmy, z którego wyrastają nowe liście. Przemoczone gnije, a roślina ginie.

Dlaczego palmy chorują?

Palmy chorują rzadko. Problemem jest zasychanie liście spowodowane potrącaniem i zbyt suchym powietrzem


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.02.2014 10:57
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]
Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]

Edyta Bielak-Jomaa będzie nowym Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Podczas ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.