porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ALERGIA WIOSENNA. Jakie są domowe sposoby na wiosenne alergie?
ALERGIA WIOSENNA. Jakie są domowe sposoby na wiosenne alergie? Co roku, w okresie wiosennym i letnim, alergicy muszą stanąć ...
Co pyli kwietniu? Jakie drzewa pylą w kwietniu? Jak ograniczyć skutki alergii? Pylenie brzozy. Kiedy pyli brzoza?

ALERGIA WIOSENNA. Co pyli w kwietniu?

ALERGIA WIOSENNA. Co pyli w kwietniu?

Kwiecień to okres najsilniejszego pylenia wierzby, olchy i brzozy

fot.: sxc.hu
Kwiecień – bezchmurne niebo, zieleń na ulicach, chciałoby się wyjść na spacer... Dla alergików jednak wiosna to najcięższy czas w roku, zmaganie się z katarem, zapaleniem spojówek, kichaniem i innymi nieprzyjemnymi skutkami uczulenia na pyłki drzew. Co pyli w kwietniu? Jak ograniczyć skutki alergii?

Wiosną przyroda budzi się do życia, drzewa zaczynają pylić, a alergicy z zaczerwienionymi oczami i toną chusteczek w kieszeniach próbują przetrwać okres najsilniejszego uczulenia. Alergia na pyłki może dotknąć ludzi w każdym wieku, może przybrać też różne formy, najczęściej jednak jest to katar sienny, zapalenie spojówek, kichanie, uczucie zmęczenia, nieżyty gardła, bóle głowy czy zmiany skórne.  

Pylenie drzew w kwietniu

Kwiecień to okres wyjątkowo intensywnego pylenia brzozy, topoli i wierzby. Do połowy kwietnia pyli olcha, za to od połowy miesiąca zaczyna się pylenie dębu.

Jak ograniczyć skutki alergii?

Żeby ograniczyć skutki mało nasilonych objawów alergii, należy wychodzić wieczorami i wietrzyć okna w nocy, kiedy stężenie pyłków jest mniejsze. Po pobycie na zewnątrz należy zmienić ubranie, nie wolno też otwierać okien w samochodzie. Warto pić odczulające wapno. W przypadku silnej alergii należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, który przepisze leki zmniejszające objawy uczulenia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Punktowe testy skórne - jak z ich pomocą diagnozuje się alergię? Punktowe testy skórne - jak z ich pomocą diagnozuje się alergię?

Podejrzewasz, że dziecko ma alergię? Można to potwierdzić m.in. z pomocą punktowych testów skórnych.

Jakie mogą być objawy uczulenia na leszczynę? Jakie mogą być objawy uczulenia na leszczynę?

Leszczyna jest często sadzona w ogrodach zarówno jako krzew owocowy, jak i ozdobny. Bez względu na funkcję jaką wybierzemy dla niej w ogrodzie, musimy pamiętać o jej właściwościach alergicznych....

Alergia na pyłki. Uczulenie na pyłki - podstawowe wiadomości

W końcu możemy się cieszyć piękną, wiosenną pogodą. Przyroda budzi się do życia i rozpoczyna się proces kwitnięcia roślin. Zwykle czujemy się lepiej, ale dla części z nas wiosna to szereg dręczących...

Aktualizacja: 04.04.2013 18:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]

Filip Chajzer musi mocno pracować na to, aby nie mówiono ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.