porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KOKLUSZ. Jak uniknąć zarażenia?
KOKLUSZ. Jak uniknąć zarażenia? O kokluszu, chorobie, którą kiedyś przechodziło wiele dzieci zapomnieliśmy na ...
Zapalenie płuc u dziecka to poważna choroba, która może mieć groźne powikłania. Jak rozpoznać bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka?

Bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka - jak je rozpoznać?

Bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka - jak je rozpoznać?

Jakie są objawy zapalenia płuc?

fot.: Photos.com
Objawy zapalenia płuc u dziecka zależą od tego, czy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną czy wirusową. Jednak warto wiedzieć, że zapalenie płuc nie zawsze daje konkretne objawy -  jak rozpoznać bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka?

Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak rozpoznać zapalenie płuc u dziecka, bo bez względu na przyczynę, jest to choroba, która niesie ze sobą groźne konsekwencje. Należy pamiętać, że młodsze dzieci chorują częściej na bakteryjne zapalenie płuc, a starszym częściej przychodzi się borykać z wirusowym zapaleniem płuc.

Objawy wirusowego zapalenia płuc u dzieci to typowe dla ataku wirusów uczucie rozbicia (apatia, brak apetytu, pogorszone samopoczucie, suchy kaszel, uczucie duszności czy ból w klatce piersiowej. W przypadku bakteryjnego zapalenia płuc przy osłuchiwaniu wyraźnie słychać charakterystyczne szmery w płucach, dziecko ma wysoką gorączkę (powyżej 38 stopni), dreszcze, bóle pleców, jest osłabione, poci się. Kaszel suchy przechodzi w mokry z odkrztuszaniem wydzieliny. 

A jak rozpoznać bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka?

Bezobjawowe zapalenie płuc u dziecka

Dzieci chorują również na bezobjawowe zapalenie płuc, gdy jedynym symptomem tej choroby bywa gorsze samopoczucie, przyśpieszony oddech albo sporadyczny kaszel np. przy wysiłku fizycznym. Zapalenie płuc można zdiagnozować dopiero po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego. Dlatego zawsze warto być wyczulonym na nawet pozornie niegroźne objawy i nie zwlekać z wizytą u lekarza.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 10.02.2014 14:49
Autor: ap
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]

Helmut Kohl to polityk znany przede wszystkim z tego, że ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.