porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić, żeby długo zachować młodość? Nie unikniemy starości, jednak nie musimy stawać się schorowanymi seniorami, ...
Jak dbać o serce domowym sposobem?

Ból serca. Co robić, gdy boli serce?

Ból serca. Co robić, gdy boli serce?

Serce to nasz największy sprzymierzeniec życiowy, obowiązkiem każdego jest bezwględne dbanie o swoje serce i zapobieganie chorobom.

fot.: Photos.com
Bóle w klatce piersiowej to częsta i niebezpieczna dolegliwość. Jeśli czujemy kłucie nie powinniśmy panikować, bo nie zawsze jest to początek zawału, jednak nie możemy pozostawić tego bez diagnozy lekarza. 

Dostajesz zadyszki po szybkiej przebieżce? To nie musi być niewydolność, tylko brak treningu. Ból nasilający się przy głębokim oddychaniu? Weź tabletkę przeciwbólową, bo to prawdopodobnie neuralgia. Statystyki pokazują, że nie warto się przejmować każdy bólem i ukłuciem w okolicy serca, jednak powtarzające się napady wymagają lekarskiej oceny.

Zawał? Pamiętaj, co masz robić

Przy bólu zawałowym (często promieniującym na lewą rękę i cały bok) najważniejszy jest odstęp czasu między uderzeniem bólu a pomocą medyczną. Najczęstszym błędem jest zlekceważenie bólu i potraktowanie go jak niestrawność, a jeśli przy tym przekona się członków rodziny do tego, że to drętwienie nic nie znaczy, to uszkodzenie serca jest już pewne.

Zaraz po wezwaniu karetki powinniśmy podać pacjentowi Aspirynę, Polopirynę albo Acard, czyli kwas acetylosalicylowy, to może uratować życie. Natomiast nitroglicerynę można podawać tylko osobom z nadciśnieniem tętniczym.

Sprawdź>>> Jakie są objawy choroby serca?

Co to jest NERWICA SERCA i czym się objawia?

Obywatele krajów wysokorozwiniętych są bardziej narażeni na choroby serca. Niezdrowy tryb życia i stres to sprzymierzeńcy nerwicy serca, która objawia się nadmiernym biciem serca, przeszywającym bólem i uczuciem niepokoju. Czasem pacjent ma wrażanie, że nie może oddychać. Jak leczyć nerwicę serca i jak jej zapobiegać?

Po diagnozie, która wykluczy zmiany organiczne należy zmienić tryb życia. Zacząć uprawiać sport, ale nie forsować się, najlepsza będzie gimnastyka w przewietrzonym pomieszczeniu i częste spacery. Zaleca się basen, do którego można dołożyć hydromasaże.

Dieta zawsze musi ulec zmianie, gdy serce nie domaga. Przede wszystkim należy zmniejszyć ilość spożywanej kawy do dwóch filiżanek dziennie, alkohol – tylko okazjonalnie, a papierosy to już wcale.

Sposób na nerwicę serca? Gdy poczujemy ból zacznijmy masować punkty kontrolne serca, czyli paznokcie małych palców dłoni. Należy je mocno uciskać, zgodnie z rytmem bicia serca, tak długo, aż oddech się wyrówna, a serce zacznie pracować miarowo.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZAWAŁ I WYLEW - jakie objawy, jaka profilaktyka? Co robić, kiedy podejrzewasz u siebie wystąpienie objawów zawału albo wylewu?

Chorób serca i układu krwionośnego można uniknąć. Najczęściej spotykane i najniebezpieczniejsze choroby serca i układu krwionośnego to zawał i wylew. Ich ofiarami pada w każdym roku w USA 1,7 miliona...

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

O czym mogą świadczyć BÓLE w KLATCE PIERSIOWEJ?

Bóle w klatce piersiowej, zwłaszcza pojawiające się nagle, zwykle kojarzymy z zawałem serca. Tak też najczęściej myślą sami lekarze, którzy w pierwszej kolejności pod tym kątem diagnozują chorego. Ma...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:20
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Rafał Trzaskowski, byłi europarlamentarzysta i wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.