porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Do czego może doprowadzić nieleczona grypa? Nieleczona grypa – czym to grozi
Do czego może doprowadzić nieleczona grypa? Nieleczona grypa – czym to grozi Nieleczona grypa – czym to grozi. Grypa, jak każda inna ...

Bóle kręgosłupa. Jak pomóc kręgosłupowi i zmienić złe nawyki?

Ból kręgosłupa to dość częsta przypadłość, której niestety najczęściej sami jesteśmy sobie winni. Dolegliwości związane z bólami kręgosłupa to efekt złych nawyków, braku gimnastyki, ruchu, a także niedostarczania organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Jak zwalczyć ból kręgosłupa?

Kręgosłup utrzymuje nie tylko prawidłową postawę ciała, ale jest także podstawowym narządem ruchu. Niestety zwykle o tym zapominamy i robimy wszystko, by utrudnić mu pracę. Jakie złe nawyki wpływają na bóle kręgosłupa?

Przede wszystkim siędzacy tryb życia. Cały dzień siedzimy w pracy przy biurko, a potem jeszcze przed komputerem czy telewizorem w domu? To skutkuje tym, że mięśnie są coraz słabsze i nie są w stanie wspierać kręgosłupa. Dochodzi do obciążania kręgów i dysków, a to to prowadzi do deformacji.

Jak temu zaradzić? Najlepiej siadać na krześle w pozycji lekko odchylonej do tyłu. Nie należy się garbić, nie można siadać zbyt blisko biurka, by brzuch dotykał krawędzi. Idealna odległość od biurka to ok. 20-30 centymetrów. Pamiętajmy, że każde ułożenie ciała, które wymusza zmianę naturalnych krzywizn kręgosłupa, pociąga za sobą zaburzenia pracy mięśni.

Ciężka torba czy plecak to wrogowie kręgosłupa numer jeden. Jeśli nosimy torbę wciąż na tym samym ramieniu narażamy się na bóle pleców i powstawanie zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie. Co w takim razie robić? To proste - nośmy torbę raz na jednym, raz na drugim ramieniu. Zamiast jednej reklamówki z zakupami dźwigajmy dwie, tak aby równomiernie rozłożyć ciężar i obciążać dwie strony ciała.

Niewłaściwa postawa ciała, tzw. postawa pesymisty, czyli brzuch wypięty, głowa schowana w ramionach, szuranie nogami o podłoże wywołuje bóle części szyjno-piersiowej kręgosłupa i piersiowo-lędźwiowej, a ich przyczyną jest zwiotczenie mięśni brzucha. Co zrobić, by tego uniknąć? Zadbajmy o właściwą postawę - głowa ustawiona po środku, kark wyprostowany, ramiona swobodnie opuszczone, łopatki lekko ściągnięte, klatka piersiowa do przodu, wciągnięty brzuch i ściągnięte pośladki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KORZONKI i RWA KULSZOWA - czy to to samo? Jak radzić sobie z atakami rwy, jak im zapobiegać? KORZONKI i RWA KULSZOWA - czy to to samo? Jak radzić sobie z atakami rwy, jak im zapobiegać?

Rwa kulszowa dotyka, choć raz w życiu, niemal każdego. Teraz zdarza się coraz młodszym osobom, bo przeciążenia, jakim jest poddawany kręgosłup, nie mają sobie równych. Dziś jego najgorszym wrogiem...

Jak radzić sobie z bólem zatok? Domowe sposoby na ból zatok

Przechodzone przeziębienie często kończy się zapaleniem zatok przynosowych. A to wiąże się z bólem głowy szczególnie w okolicy czoła i nasady nosa. Dolegliwość nasila się w godzinach porannych lub...

PO AMPUTACJI BÓL FANTOMOWY. Jak może boleć coś, co nie istnieje?

Ból fantomowy, czyli nierzeczywisty - a jednak dojmująco prawdziwy. Chociaż po amputowanej części ciała został jedynie "fantom" - "duch", ciało nadal cierpi i boli. Dlaczego czujemy obecność...

Aktualizacja: 21.10.2013 10:23
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.