porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić, by mieć świeży oddech?
Co robić, by mieć świeży oddech? Przykry zapach z ust może utrudniać kontakty zawodowe i towarzyskie. ...
CHOROBY PRZEDSZKOLAKÓW - jakie są objawy choroby bostońskiej?

CHOROBA BOSTOŃSKA: Objawy, leczenie wysypki bostońskiej?

Choroba bostońska to choroba wywoływana przez wirus Coxsackie, który odkryto w 1948 r. Wysypka bostońska dotyka głównie małe dzieci i może być dla nich bardzo niebezpieczna. Jakie są objawy choroby bostońskiej? Jak poznać, że nasze dziecko na nią cierpi?

Choroba bostońska - objawy

Wirus wywołujący chorobę bostońską odkryto w 1948 r., kiedy prowadzono badania nad polio. Objawy zakażeniem Coxsackie przypominają nieco ospę, z tym, że ta choroba dotyka zazwyczaj maluchów po 3 roku życia, natomiast wysypka bostońska może dotyczyć znacznie młodszych dzieci.

Do najbardziej charakterystycznych objawów należy powstawanie pęcherzy na podeszwach stóp, na języku lub opuszkach palców. Oprócz tego pojawia się gorączka, która nie jest jednak długotrwała i może trwać do 10 dni (rzadkie przypadki).

Pęcherze, które powstają na skórze dziecka, są bolesne. Nieprzyjemne objawy nasilają się zwłaszcza podczas jedzenia i picia, dlatego też spadek apetytu również można uznać za objaw wysypki bostońskiej.

Choroba bostońska – czy jest się czego bać ? >>

Choroba bostońska - leczenie

Wysypka bostońska ustępuje samoistnie, jednak ważne jest łagodzenie jej objawów. W tym celu, po konsultacji z lekarzem należy podawać dziecku leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to jest CHOROBA BOSTOŃSKA? Kogo atakuje bostonka?

Popularną w ostatnich miesiącach chorobą dzieci jest choroba bostońska. Dziecko ma wysypkę na rączkach, nóżkach i w jamie ustnej. Co to jest choroba bostońska, jakie są objawy choroby bostońskiej i...

GORĄCZKA BOSTOŃSKA - co to jest? Czy istnieje GRYPA BOSTOŃSKA?

Gorączka bostońska to jeden z objawów choroby bostońskiej, zwanej też bostonką. Choroba dotyka przede wszystkim dzieci.

Choroba bostońska a ciąża. Czy szkodzi podczas ciąży?

Choroba bostońska a ciąża. Czy szkodzi podczas ciąży? Objawy ataku wirusa bostońskiego, czyli wirusa coxsackie, mogą wywołać przerażenie, ale na szczęście zwykle nie jest on bardzo groźny. Czy...

Aktualizacja: 14.10.2013 23:19
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.