porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Infekcje pochwy - czy trzeba leczyć także partnera? Objawy i leczenie infekcyjnych chorób kobiecych Wbrew temu, co można przeczytać i usłyszeć w wielu źródłach, ...
Ziołowe mieszanki na chore gardło - czym płukać gardło. Płukanki ziołowe, płukanki z soli na ból gardła. Skutki uboczne ziołowych płukanek.

Choroby gardła. Czym skutecznie płukać chore gardło? Płukanki ziołowe i z soli - jak zrobić?

Płukanie gardła naparem z ziół stosowały jeszcze nasze babcie i mamy. Wydaje się bezpieczne. Ale zioła mają też skutki uboczne. Przeczytaj, jakie!

Nie chodzi o przedawkowanie ziół, chociaż niewłaściwie dobrane zapewne nie będą skuteczne. Skutkiem ubocznym stosowania naparów z ziół mogą być żółte zęby. Zioła poza tym, że skutecznie leczą, potrafią też skutecznie odbarwić zęby.

Żeby uniknąć brzydkich skutków płukanek, do płukania chorego gardła należy stosować mieszankę soli kuchennej z sodą oczyszczoną. Na szklankę ciepłej wody dodajemy po łyżeczce soli  i sody. Takim roztworem płuczemy gardło najlepiej co dwie godziny. Sól ma działanie antybakteryjne, a soda ściągające.

Zamiast soli możemy użyć kropli jodyny. Podobnie na szklankę ciepłej wody należy dodać łyżeczkę sody i kroplę jodyny. Płuczemy gardło równie często.

Ale nie oznacza to, że powinniśmy zapomnieć o ziołach. Zioła dobrze się sprawdzają w nebulizacji lub inhalacjach. Do nebulizacji używa się specjalnego aparatu - nebulizatora, do którego wlewa się odrobinę przygotowanego ziołowego naparu. Do robienia inhalacji natomiast wystarczy już zwykły garnek z gotującym się ziołowym naparem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pokonać przeziębienie tradycyjnymi, babcinymi sposobami? Jak pokonać przeziębienie tradycyjnymi, babcinymi sposobami?

Babcia zawsze wiedziała najlepiej, jak uchronić wnusia lub wnuczkę przed jesiennym katarem, kaszlem czy gorączką. Pieczołowicie tworzone przez nią napary złożone z wybranych ziół sprawiały, że...

Jakie domowe sposoby na BÓL GARDŁA?

Ból gardła jest jednym z pierwszych objawów przeziębienia. Drapanie w gardle i chrypka to znak, że błonę śluzową zaatakowały chorobotwórcze mikroorganizmy. Jeśli szybko zareagujesz, możesz zdusić...

Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła? Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła?

Ból gardła jest  często objawem niegroźnych infekcji wirusowych, nie wymaga więc zażywania antybiotyków. Dolegliwości gardła związane z pieczeniem, trudnościami z przełykaniem i mówieniem możemy...

Aktualizacja: 04.06.2013 10:00
Autor: merd
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?

Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, pojawiła się na meczu Hiszpanii ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.