porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Infekcje pochwy - czy trzeba leczyć także partnera? Objawy i leczenie infekcyjnych chorób kobiecych Wbrew temu, co można przeczytać i usłyszeć w wielu źródłach, ...
Ziołowe mieszanki na chore gardło - czym płukać gardło. Płukanki ziołowe, płukanki z soli na ból gardła. Skutki uboczne ziołowych płukanek.

Choroby gardła. Czym skutecznie płukać chore gardło? Płukanki ziołowe i z soli - jak zrobić?

Płukanie gardła naparem z ziół stosowały jeszcze nasze babcie i mamy. Wydaje się bezpieczne. Ale zioła mają też skutki uboczne. Przeczytaj, jakie!

Nie chodzi o przedawkowanie ziół, chociaż niewłaściwie dobrane zapewne nie będą skuteczne. Skutkiem ubocznym stosowania naparów z ziół mogą być żółte zęby. Zioła poza tym, że skutecznie leczą, potrafią też skutecznie odbarwić zęby.

Żeby uniknąć brzydkich skutków płukanek, do płukania chorego gardła należy stosować mieszankę soli kuchennej z sodą oczyszczoną. Na szklankę ciepłej wody dodajemy po łyżeczce soli  i sody. Takim roztworem płuczemy gardło najlepiej co dwie godziny. Sól ma działanie antybakteryjne, a soda ściągające.

Zamiast soli możemy użyć kropli jodyny. Podobnie na szklankę ciepłej wody należy dodać łyżeczkę sody i kroplę jodyny. Płuczemy gardło równie często.

Ale nie oznacza to, że powinniśmy zapomnieć o ziołach. Zioła dobrze się sprawdzają w nebulizacji lub inhalacjach. Do nebulizacji używa się specjalnego aparatu - nebulizatora, do którego wlewa się odrobinę przygotowanego ziołowego naparu. Do robienia inhalacji natomiast wystarczy już zwykły garnek z gotującym się ziołowym naparem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Szałwia - pubudza soki trawienne i leczy ból gardła. Szałwia - pubudza soki trawienne i leczy ból gardła.

Boli cię gardło, a reklamowane w telewizji tabletki nie pomagają? Spróbuj szałwii! To stosowane od starożytności zioło likwiduje ból gardła szybko i skutecznie. Sprawdź, na czym polega działanie...

Jakie domowe sposoby na BÓL GARDŁA?

Ból gardła jest jednym z pierwszych objawów przeziębienia. Drapanie w gardle i chrypka to znak, że błonę śluzową zaatakowały chorobotwórcze mikroorganizmy. Jeśli szybko zareagujesz, możesz zdusić...

Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła? Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła?

Ból gardła jest  często objawem niegroźnych infekcji wirusowych, nie wymaga więc zażywania antybiotyków. Dolegliwości gardła związane z pieczeniem, trudnościami z przełykaniem i mówieniem możemy...

Aktualizacja: 04.06.2013 10:00
Autor: merd
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.