porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co przyniesie ULGĘ ZMĘCZONYM NOGOM? Jak pielęgnować stopy? Dolegliwości związane z nogami dotykają coraz więcej kobiet. Siedzący lub ...
Okulary progresywne zastępują dwie pary szkieł (do chodzenia i do czytania)

Co to są SOCZEWKI PROGRESYWNE? Dlaczego OKULARY PROGRESYWNE są najlepsze dla osób z PREZBIOPIĄ?

Wraz z wiekiem w całym organizmie zachodzą zmiany, dotyczą one także wzroku. Mogą one pojawić się bardzo wcześnie, bo już około 40 roku życia. Jednak im osoba jest młodsza, tym trudniej jest pogodzić się jej z faktem, że problemem może być starczowzroczność. Zamiast udać się do specjalisty, szuka ona doraźnych rozwiązań w postaci „okularów do czytania” z drogerii. Nie są one jednak ani skuteczne, ani dobre dla wzroku. 

Przekonanie osoby w wieku „40+” do zastosowania odpowiedniej korekcji, a konkretnie do szkieł dostosowanych dio zm ian zachodzących wraz z wiekiem, może zaoszczędzić jej niepotrzebnych frustracji.

Progresywne jak najwcześniej

Soczewka progresywna to soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie.

Okulary progresywne są na rynku już od połowy ubiegłego wieku, ale do tej pory nie są powszechnie używane przez osoby z prezbiopią. Dzieje się tak, bo krążą o nich niepochlebne mity: że są bardzo drogie i że trudno się do nich przyzwyczaić. A to nieprawda. Można je kupić w różnych cenach, zależnie od konstrukcji. 

Dla osób, które sięgają po swoje pierwsze okulary progresywne, przygotowane są specjalne konstrukcje. W najbardziej nowoczesnych soczewkach Anateo Mio wykorzystuje się technologię biometryczną, biorąc pod uwagę parametry związane z budową anatomiczną oka oraz odległość tekstu podczas czytania. Inne modele są mniej spersonalizowane, ale wykonanie ich w najnowszych technologiach również gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Jak przekonać?

Z reguły w przekonaniu niezdecydowanej osoby do noszenia okularów progresywnych najlepsze są argumenty odnoszące się do codziennej praktyki. W okularach progresywnych bez problemu odczytasz drobny druk na etykietach towarów i jednocześnie doskonale będziesz widziała/widział to, co leży na sklepowych półkach. Komfortowo można prowadzić samochód i zawsze odczytasz smsy.

Okulary progresywne zastępują dwie pary szkieł (do chodzenia i do czytania). Koszty dwóch par wcale nie są niższy niż kupno jednej pary okularów progresywnych. Dla osób chcących ukryć wiek, dobrym argumentem będzie to, że młodzi ludzie też noszą na stałe okulary, a ładne modele dodają im klasy. Natomiast zakładanie jednych szkieł na drugie lub noszenie ich na łańcuszku zdradza, że dana osoba z powodu wieku ma np. problemy z czytaniem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZAĆMA OBJAWY i LECZENIE. Jakie są metody leczenia zaćmy?

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki nieuchronnie prowadzi do ślepoty. Ale dziś to nie jest już wyrok - po krótkiej, bezbolesnej operacji można nie tylko odzyskać wzrok, ale jeszcze poprawić jakość...

PRESBIOPIA - co to jest? Jak jej zapobiec, jak leczyć?

Trudności w odczytaniu SMS-a, ceny albo daty ważności na produkcie, czy też problemy przy wpisywaniu na komputerze numeru konta do przelewu – to tylko kilka z utrudnień wywołanych presbiopią....

Okulary czy soczewki kontaktowe? Co lepsze dla moich oczu?

Dawniej osoby mające problemy ze wzrokiem miały do wyboru tylko okulary. Ostatnio coraz więcej zwolenników zyskują soczewki kontaktowe, choć są droższe i wymagają więcej zachodu przy zakładaniu i...

Aktualizacja: 04.05.2015 18:13
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.