porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nadwrażliwość zębów – dlaczego szczególnie odczuwamy ją zimą? Narażanie zębów na niskie temperatury może powodować u niektórych ostry, ...
Czyli czemu gorzej widzimy po zmierzchu

Co to jest kurza ślepota? Jakie są objawy kurzej ślepoty i jak jej przeciwdziałać?

Jeżeli widzisz gorzej po ciemku to może oznaczać tylko jedno - kurzą ślepotę. Nazwa rzeczywiście może odstraszać i przerażać, ale jest to defekt, na który sami sobie zapracowaliśmy jedząc niewłaściwe produkty i nie dbając o własne zdrowie. Oczywiście może to być powodem złych genów.

Kurza ślepota to popularna nazwa ślepoty wzrokowej. Wzięła się stąd, że to właśnie kury widzą gorzej, kiedy jest słabe oświetlenie. Podobnie rzecz ma się z ludźmi, którzy mają zaburzenia lub upośledzenia czynności pręcików w siatkówce oka. Takie osoba widzą dużo gorzej, kiedy w pomieszczeniu, w którym przebywają jest słabe światło.

Jakie są objawy kurzej ślepoty?

Wysychają spojówki w oku, masz kruche paznokcie i suchą skórę, a także problemy z rozróżnieniem barw i trądzikiem. Schorzenie to jest spowodowane brakiem lub niedoborem witaminy A oraz diety ubogiej w produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego zawierające β-karoten.

Co powinniśmy jeść, aby uniknąć kurzej ślepoty?

Produkty mleczne takie jak sery, twarogi, masła, jogurty, ale też jaja i ryby. Poza tym warzywa takie jak: marchew, pomidory, brokuły, szpinak czy czerwoną paprykę. Jeżeli masz wątpliwości co do jakości swojego wzroku warto zawsze udać się do okulisty po diagnozę i poradę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Witamina B12 - w jakich produktach spożywczych znajduje się witamina B12? Witamina B12 - w jakich produktach spożywczych znajduje się witamina B12?

Witamina B12, wywodząca się z grupy witamin B, odpowiada za przemiany weglowodanowe, białkowe i tłuszczowe. Sprawdź, w których produktach spożywczych znajduje się witamina B12.  

Witamina B1 - w jakich produktach spożywczych znajduje się witamina B1? Witamina B1 - w jakich produktach spożywczych znajduje się witamina B1?

Witamina B1 jest naturalnym składnikiem wielu produktów spożywczych. Odpowiada ona za prawidłowy stan tkanki nerwowej. Sprawdź, w jakich składnikach codziennej diety znajduje się witamina B1.

Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne? Witaminy – gdzie ich szukać? Do czego są potrzebne?

Sprawdź, która witamina jest odpowiedzialna za  tzw. hormony szczęścia, która nazywana jest witaminą młodości, aż wreszcie, która uchroni nas przed jesiennym przeziębieniom i grypą. Człowiek...

Aktualizacja: 07.01.2013 18:21
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.