porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym jest padaczka i jak pomóc choremu? 14 lutego to nie tylko święto zakochanych. Tego dnia obchodzony ...
Choroba, na która choruje bohaterka "Dziewczyny z tatuażem"

Co to jest ZESPÓŁ ASPERGERA? Czy choruje na niego bohaterka MILLENIUM Stiega Larssona?

Lisbeth Salander ze słynnej trylogii Stiega Larssona „Millenium” jest osobą bardzo inteligentną, ale też zaskakująco zamkniętą w sobie. Sam pisarz wielokrotnie sugerował, że choruje na zespół Aspergera.

Zespół Aspergera to choroba tajemnicza. Wiemy o niej niewiele. Niektórzy uważają wręcz, że nie można tu w ogóle mówić o chorobie w typowo medycznym znaczeniu.

Objawy zespołu Aspergera

Jego objawy przypominają nieco autyzm dziecięcy. Asperger to przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych. Chorzy mają poważny problem w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami. Źle znoszą także – szeroko pojęte – zmiany. Choć nie są upośledzone umysłowo mają problem z elastycznością myślenia – fatalnie przyjmują argumenty innych i nie potrafią spojrzeć na problem z nieco innej  niż dotychczas strony. Znajdują sobie także bardzo pochłaniające, chwilami obsesyjne wręcz zachowania.

Czy na zespół Aspergera choruje bohaterka Millenium?

Zespół występuje głównie u mężczyzn. Ponieważ jest to słabo poznana choroba, wciąż istnieją problemy z jej leczeniem. Najczęściej stosowany są leki antydepresyjne lub narkoleptyki. Jednak w leczenie powinni być zaangażowani przede wszystkim najbliżsi. Dzięki nim i procesowi socjalizacji być może uda się uniknąć leczenia farmakologicznego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor? Ziołowe antydepresanty bez recepty. Które zioła poprawiają humor?

Korzeń żeń-szenia, wyciąg z kwiatu dziurawca i inne ziołowe antydepresanty potrafią znacznie poprawić humor i wzmocnić naszą odporność. O czym musimy pamiętać podczas ich przyjmowania? Sprawdź, jakie...

Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój? Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

Aby móc cieszyć się dobrym nastrojem, musisz zapewnić swojemu organizmowi takie „paliwo”, które pozwoli działać mu sprawnie przez długi czas. Głód, puste kalorie i niedobory niektórych składników...

Zespół Aspergera: objawy, leczenie? Zespół Aspergera: objawy, leczenie?

Choć zespół Aspergera występuję częściej niż autyzm, trudności z jego rozpoznaniem mają nie tylko rodzice, ale też specjaliści. Objawy są bardzo różne i mają różne nasilenie. Wiele osób z mało...

Aktualizacja: 17.02.2012 07:02
Autor: Tomasz Lada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Hanna Żudziewicz - kim jest?
Hanna Żudziewicz - kim jest?

Hanna Żudziewcz to nowa gwiazda tanecznego talent show "Danicg with ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.