porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyleczyć grypę żołądkową? Jakie objawy i leczenie? Grypa żołądkowa wywołana jest wirusem. Objawia się m.in. gorączką, bólem ...
Choroba niedokrwienna serca - objawy, diagnostyka i leczenie

Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić?

Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić?

 Jak rozpoznać objawy choroby wieńcowej?

fot.: Photos.com
Choroby układu krążenia mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Bardzo ważna jest właściwa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jak rozpoznać objawy choroby wieńcowej?

Choroba wieńcowa to choroba niedokrwienna serca. Choroba ta może przebiegać w postaci ostrej i przewlekłej. Nieleczona lub późno zdiagnozowana może doprowadzić nawet do nagłego zgonu pacjenta.

Pierwszym i bardzo niepokojącym objawem choroby wieńcowej może być ból w klatce piersiowej promieniujący do barków, przedramion, a nawet palców (szczególnie po lewej stronie ciała). Ból ten nasila się w trakcie wysiłku i ma charakter duszący, a nawet dławiący. Chory może mieć uczucie pieczenia w klatce piersiowej.

Aby zdiagnozować chorobę wieńcową, trzeba wykonać kilka podstawowych badań. Pierwsze to EKG zarówno spoczynkowe, jak i badania robione podczas wysiłku.

Leczenie choroby wieńcowej jest długotrwałe Dlatego najlepiej nie doprowadzać do takich zmian i prowadzić zdrowy styl życia: właściwa dieta bogata w warzywa i owoce, ruch, unikanie papierosów i alkoholu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są najczęstsze powikłania po grypie? Jakie są najczęstsze powikłania po grypie?

Zapalnie oskrzeli, płuc, a nawet mięśnia sercowego. To najczęstsze powikłania po grypie. Późno wykryte przez lekarza i niewłaściwie leczone mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów, a w...

ZAWAŁ I WYLEW - jakie objawy, jaka profilaktyka? Co robić, kiedy podejrzewasz u siebie wystąpienie objawów zawału albo wylewu?

Chorób serca i układu krwionośnego można uniknąć. Najczęściej spotykane i najniebezpieczniejsze choroby serca i układu krwionośnego to zawał i wylew. Ich ofiarami pada w każdym roku w USA 1,7 miliona...

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

Aktualizacja: 17.04.2018 13:20
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.