porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OPRYSZCZKA: prawdy i mity o opryszczce! Opryszczka lub zimno na twarzy? Fakty i mity! Niby nic, ...
Opryszczka jest nieuleczalna - jednak można złagodzić jej objawy

Czy można wyleczyć opryszczkę?

Czy można wyleczyć opryszczkę?
Najbardziej dotkliwy i dokuczliwy jest pierwszy atak opryszczki - kolejne jest już łatwiej przetrwać. fot.: Photos.com
Wirus opryszczki pozostaje uśpiony dopóki zbytnio nie nadwyrężysz organizmu. Wtedy atakuje. Dowiedz się, jak go skutecznie pokonać. Jak pozbyć się opryszczki?

Nosicielami wirusa opryszczki jest większość z nas (szacuje się, że ma go nawet 29 milionów Polaków), ale u niektórych może nigdy się nie ujawnić. Do zakażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt: pocałunek, picie z tej samej szklanki, używanie tych samych przyborów do higieny osobistej, a nawet tego samego ręcznika. Pierwszy atak opryszczki bywa najbardziej przykry – zimno zajmuje większą powierzchnię skóry, a objawy trwają dłużej. Skóra piecze, mogą też wystąpić bóle głowy i mięśni. Następne ataki przebiegają już łagodniej.

Jak się wyleczyć z opryszczki?

Osoby zainfekowane wirusem opryszczki są jego nosicielami dożywotnio. Oznacza to, że opryszczki nie można skutecznie wyleczyć. Natomiast można złagodzić związane z nią dolegliwości zarówno sposobami domowymi, jak i za pomocą preparatów z apteki.

Ważne, żeby ofensywę przeprowadzić, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy, najlepiej w pierwszej godzinie od chwili pojawienia się charakterystycznego uczucia swędzenia.

Jeśli pod ręką nie masz akurat żadnego z leków przeciwwirusowych zawierających acyklowir (mogą występować w postaci maści, żeli lub tabletek, świetnie sprawdza się choćby popularny Zovirax), sięgnij po domowe sposoby. Zmienione chorobowe miejsca możesz posmarować pastą do zębów, przetrzeć octem spirytusowym czy roztworem sporządzonym z rozpuszczonej w wodzie polopiryny lub aspiryny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zapobieganie opryszczce: jak się nie zarazić febrą?

Opryszczka, zwana też febrą lub zimnem, to przykra, długo gojąca się dolegliwość. Swędzenie, pieczenie, ból... A do tego nieestetyczny wygląd pęcherzyków wypełnionych surowiczą treścią, które po...

OPRYSZCZKA: prawdy i mity o opryszczce!

Opryszczka lub zimno na twarzy? Fakty i mity! Niby nic, zwykłe „zimno” - myślimy lekceważąco o opryszczce. Tymczasem ta z pozoru niegroźna przypadłość nie dość, że może nam nieźle uprzykrzyć życie,...

MAŚCI na opryszczkę bez recepty: jakie można kupić?

Opryszczka, choć potocznie zwana „zimnem", najczęściej atakuje latem. To błahe, ale nieprzyjemne schorzenie skóry i błon śluzowych wywołuje wirus HPV, czyli Herpex simplex. Gdy pojawią się pierwsze...

Aktualizacja: 23.06.2014 12:22
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Rafał Trzaskowski, byłi europarlamentarzysta i wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.