porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są sposoby na ból głowy?
Jakie są sposoby na ból głowy? Najczęściej ból głowy pojawia się w skroniach, blisko oczu, ale ...
Skuteczne, choć długotrwałe leczenie alergii

Czy odczulanie może pomóc zwalczyć alergię?

Alergia męczy i utrudnia życie, wiele zażywanych na nią leków też nie jest obojętnych dla zdrowia i samopoczucia. Czy uczulenia można się pozbyć raz na zawsze? Pomocne mogą być w tym szczepionki alergenowe używane do odczulania. Co warto o nich wiedzieć?

Alergia daje się opanować lekami, ale niestety, po ich odstawieniu wraca gwałtownie i dalej męczy chorego. Objawy mogą być różne - katar, kaszel, łzawiące oczy, ataki duszności, swędzące zmiany skórne, a także dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W efekcie uczuleń atakujących układ oddechowy często pojawia się astma. Ten kto ma alergię, zazwyczaj marzy więc nie o tym, by tłumić jej objawy lekami, lecz by się jej pozbyć raz na zawsze.

Jak można sobie pomóc w pozbyciu się alergii?

Wiele uczuleń może przestać być problemem po zastosowaniu szczepionki alergenowej, ktora ma działanie odczulające. To właśnie immunoterapia. Jej skutki są trwałe, ale sama terapia może trwać od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Polega na podaniu szczepionek zawierających alergeny, na które pacjent jest uczulony. Nie jest to terapia tania, bo szczepionki podawane są zawsze w gabinecie lekarskim przez lekarza, który najpierw indywidualnie je dobiera do pacjentra cierpiącego na alergię. Po szczepieniu podskórnym pacjent powinien przez 2 godziny pozostać w pobliżu lekarza. 

Dlaczego immunoterapia jest korzystna?

Takie szczepienie działa na układ immunologiczny, sprawiając, że zaczyna on tolerować alergeny będące dotychczas przyczyną uczulenia. Szczepienia alergenowe, "naprawiając" układ immunologiczny, działają także profilaktycznie - chronią bowiem przed rozwojem innych uczuleń (często alergik, w przebiegu choroby staje się uczulony na coraz to nowe, dodatkowe alergeny). Oprócz odczulania w zastrzykach, możliwa i dostępna jest też immunoterapia w formie kropli lub tabletek. Skuteczność immunoterapii alergenowej jest wysoka - w przypadku niektórych alergenów przekracza 80%.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Alergia na pyłki -jak zapobiegać, kiedy odczulać? Alergia na pyłki -jak zapobiegać, kiedy odczulać?

Alergia na pyłki daje się we znaki wszystkim uczulonym na drzewa i trawy. To bardzo silne alergeny, dlatego warto rozważyć odczulanie. Pyłki potrafią skutecznie zakłócić radość ze słonecznej pogody,...

ALERGIA. Miasto, czy wieś? Gdzie gorzej czuje się alergik? ALERGIA. Miasto, czy wieś? Gdzie gorzej czuje się alergik?

Nie wieś i pylące tam trawy oraz drzewa, ale miasto jest grożniejsze dla alergika. Tak przynajmniej uważają naukowcy. Przeczytaj, dlaczego.

Na czym polega REAKCJA ALERGICZNA?

Na początku XX wieku tylko 1 proc. społeczeństwa cierpiał na alergiczny nieżyt nosa; dziś wiosną kicha 15-20 proc. Polaków. Co jest tego przyczyną?

Aktualizacja: 17.04.2018 21:40
Autor: asmialek - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.