porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W serialu dr House "Trzynastka" cierpi na PLĄSAWICĘ HUNTINGTONA. Na czym polega ta choroba? Ta rzadka choroba zaczyna się niewinnie, objawy od drżenia rąk ...
Pyłek kwiatowy zalecany jest dla dzieci chorych na anemię i z niedoborami żelaza

Czy pyłek kwiatowy jest dobry na anemię?

Pyłek kwiatowy zwiększa poziom hemoglobiny we krwi, dzięki temu poprawia skład krwi. A to się przekłada na większy apetyt u dzieci anemicznych i ogólną poprawę funkcjonowania organizmu dziecka, które dotąd było osłabione i nie miało apetytu.

Dla dzieci anemików pyłek kwiatowy jest najlepszym na rynku suplementem diety na poprawę aptetytu, przez co poprawia się też cała morfologia krwi dziecka. Dzieciom chorym na anemię powinno się podawać, jak podaje prof. Maria Sokołowska z Polskiej Akademii Nauk, dawkę od 12 g do 16 g pyłku. Czas kuracji powinien trwać do 6 tygodni i powinien być przeprowadzany cztery razy w roku. Kurację należy skonsultować z lekarzem, gdyż dzieci alergiczne powinny rozpocząć dawkowanie od minimalnych ilości pyłku kwiatowego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Anemia - co to za choroba, jak się objawia i jak wygląda leczenie?

Zdarza się, że zrzucając złe samopoczucie na karb wiosennego przesilenia, przeoczymy groźną chorobę. Przeczytaj, co to jest anemia i jak ją rozpoznać.

Co zrobić, gdy twoje dziecko zachoruje na grypę? Co zrobić, gdy twoje dziecko zachoruje na grypę?

Dzieci, szczególnie te chodzące do żłobków, przedszkoli i szkół są szczególnie narażone na zainfekowanie wirusem grypy. Jak uchronić swoje dziecko przed grypą lub jak mu pomóc w razie zachorowania?

Aktualizacja: 17.04.2018 17:55
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.