porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak prawidłowo DBAĆ O STOPY? Praktyczne porady i wskazówki Stopy noszą nas od chwili, gdy jako niemowlęta zrobimy pierwszy ...
Jak odróżnić gnidę od łupieżu? DOMOWE SPOSOBY na wszy i gnidy. Wszy i gnidy są problemem

Jak odróżnić gnidę od łupieżu? Czym gnida różni się od wszy? JAK POZBYĆ SIĘ LARWY WSZY?

Larwy wszy (gnidy) mają kolor białawo-brązowy. Zastanawiasz się, jaka jest różnica między wszą a gnidą? Sprawa jest prosta – gnida to jajo, które składa wesz. Gnidy bardzo trudno się pozbyć. Jeżeli dowiedziałeś się, że u Twojego dziecka zauważono wesz lub gnidę, musisz się wziąć jak najszybciej do działania. Jak odróżnić gnidę od łupieżu?

Czym gnida różni się od wszy?

Wszy są to bezskrzydłe owady, które pasożytują na ssakach, żywiąc się ich krwią. Gnidami natomiast nazwa się jaja, które składają wszy, sąto larwy wszy. Jaja te mają kształt owalny i jasny kolor (żółtawy lub biało-żółty). Znacznie łatwiej je dostrzec na ciemnych włosach. Wielkoscią są nieco zbliżone do łupieżu, choć w przeciwieństwie do niego nie są płaskie, lecz wypukłe.

Gnidy stanowią bardzo duży problem, ponieważ niezwykle ciężko się ich pozbyć. A samo mycie włosów niestety nie wystarczy. Samica (wesz), składając jaja, przyczepia je do włosa. Gnidy najczęściej zadomawiają się u nasady włosów, tuż przy skórze, szczególnie za uszami lub nad szyją. Ponieważ przyklejone są dość mocno, codzienne czesanie włosów nie zlikwiduje problemu.

Jeżeli zauważysz u swojego dziecka gnidę, jak najszybciej przejrzyj włosy dziecka bardzo starannie, pasmo po paśmie i ściągnij jaja gęstym grzebieniem. W aptece możesz kupić specjalny grzebień przenaczony do tego właśnie celu. Jeżeli dziecko ma długie i kręcone włosy, być może konieczne będzie ich skrócenie.

Ile jaj dziennie składa wesz?

Wesz składa dziennie około 8 gnid. Z nich mniej więcej po tygodniu wykuwają się dojrzałe osobniki, które bardzo szybko mogą przenieść się na inną głowę i zarazić kolejną odobę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wygląda gnida? Jak wygląda gnida?

Gnida to jajo wszy. Walcząc z wszawicą trzeba zniszczyć nie tylko wszy, ale i ich jaja.

Co zrobić, gdy dziecko zarazi się wszami? Jak pozbyć się wszy, jak rozpoznać, co trzeba wiedzieć, jaki wybrać preparat?

Co robić, gdy dziecko ma wszawicę? Wydawałoby się, że problem wesz i wszawicy odszedł już do przeszłości. Nic bardziej mylnego. Wszy mogą się przytrafić nawet największemu czyściochowi. Rodzice...

Twoje dziecko ma wszy? JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ? Twoje dziecko ma wszy? JAK WALCZYĆ Z WSZAWICĄ?

Twoje dziecko przyszło z przedszkola i drapie się bez przerwy po główce? To może być niestety objaw wszawicy. Nie trzeba panikować. Są sposoby na szybkie pozbycie się insektów. Trzeba jednak działać...

Aktualizacja: 19.06.2014 19:47
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.