porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak długo powinniśmy ćwiczyć, aby organizm odniósł z tego korzyści?
Jak długo powinniśmy ćwiczyć, aby organizm odniósł z tego korzyści? Jak zachować jak najdłużej zdrowie i sprawność? Pomocny w tym ...
Objawy bradykardii. KIEDY CZĘSTOŚĆ AKCJI SERCA wynosi poniżej 50 razy na minutę

Czym grozi bradykardia? Co to jest? Co oznacza niskie tętno?

W większości przypadków bradykardia nie daje objawów i jest czymś zupełnie naturalnym. Są jednak i takie sytuacje, gdy bradykardia towarzyszy poważnej chorobie serca, którą należy pilnie zdiagnozować. Uważaj na zaburzenia rytmu serca.

Bradykardia objawia się zbyt niskim pulsem. Mówimy o niej, gdy liczba uderzeń serca jest mniejsza niż 50-60 na minutę. W przypadku osób intensywnie uprawiających sport oraz u każdego człowieka podczas snu jest zjawiskiem normalnym.

Bradykardia często nie daje charakterystycznych objawów, ale zaniepokoić powinny omdlenia, osłabienie, mroczki przed oczami, zawroty głowy. Konieczna jest dokładna diagnoza, ponieważ bradykardia niejednokrotnie świadczy o poważnej chorobie serca. Jej przyczyną może być np. uszkodzenie węzła zatokowego (naturalnego rozrusznika), choroba niedokrwienna serca, przyjmowanie niektórych leków, narkotyków lub toksyn.

Bradykardię wykrywa się najczęściej za pomocą badania EKG. Gdy mamy do czynienia z bradykardią napadową wykorzystuje się Holtera (badanie elektrokardiograficzne, które przez określony czas non stop monitoruje pracę serca).

Leczenie bradykardii polega na usunięciu jej przyczyny (np. zmianie niekorzystnej terapii lekowej). W trudniejszych przypadkach konieczne jest wszczepienie stymulatora, który unormuje pracę serca.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZAWAŁ I WYLEW - jakie objawy, jaka profilaktyka? Co robić, kiedy podejrzewasz u siebie wystąpienie objawów zawału albo wylewu?

Chorób serca i układu krwionośnego można uniknąć. Najczęściej spotykane i najniebezpieczniejsze choroby serca i układu krwionośnego to zawał i wylew. Ich ofiarami pada w każdym roku w USA 1,7 miliona...

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

HIPERWAGOTONIA - co to jest? Czy hiperwagotonia jest groźna? Jak się leczy hiperwagotonię?

Hiperwagotonia to stan wzmożonego napięcia nerwów błędnych. U osoby, która nie cierpi na choroby serca, nie stanowi to żadnego zagrożenia i można z tym normalnie żyć. Ale jeśli pacjent cierpi na...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:45
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bracia Wachowscy, siostry Wachowskie: od Larry'ego i Andy'ego do Lany i Lilly

Drugi z braci Wachowskich, twórców legendarnego "Matrixa", zmienił płeć! Kto ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.