porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy LEKI ANTYDEPRESYJNE UZALEŻNIAJĄ? Czy bać się antydepresantów? Sprawdź, jakie jest działanie współczesnych leków przeciwdepresyjnych, przepisywanych na depresje ...
Dlaczego na bostonkę narażone są najbardziej dzieci?

Dlaczego CHOROBA BOSTOŃSKA atakuje dzieci? BOSTONKA OBJAWY i LECZENIE

Dlaczego CHOROBA BOSTOŃSKA atakuje dzieci? BOSTONKA OBJAWY i LECZENIE

Dziecko, które zachoruje na bostonkę ma bardzo wysoką gorączkę, zwykle utrzymuje się ona na poziomie 38-39 stopni.

fot.: Photos.com
Choroba bostońska atakuje głównie dzieci! To one są najbardziej narażone na atak wirusa bostońskiego. Warto pamiętać, czym choroba się objawia i gdzie można się nią zarazić.

Choroba bostońska, zwana bostonką atakuje głównie dzieci. Najwięcej zachorowań notuje się w przedziale wiekowym 3-10 lat. U małych dzieci do zarażenia może dojść w przedszkolu, podczas wspólnych zabaw w piaskownicy lub na dworze. Chorobę bostońską lekarze nazywają chorobą piaskownicy - głównie dlatego, że łatwo się nią zarazić podczas kontaktów z innymi.

Dziecko, które zachoruje na bostonkę ma bardzo wysoką gorączkę. Zwykle utrzymuje się ona na poziomie 38-39 stopni, ale łatwo daje się zbić lekami przeciwgorączkowymi. Jeśli udamy się z dzieckiem do lekarza to warto wspomnieć, czy w otoczeniu malucha nikt nie chorował na bostonkę. Ułatwi to diagnozę pediatrze.

Choroba bostońska często bowiem bywa mylona z anginą lub ospą. Głównie dlatego, że w kolejnej fazie choroby u dziecka pojawia się wysypka (czasem może przechodzić w pęcherze i owrzodzenia, które należy smarować specjalną maścią - najlepiej antybiotykową, przepisaną przez lekarza). Wysypka pojawia się na rączkach, nóżkach, dłoniach, stopach, a także na twarzy malucha. Ponadto u dziecka następują zmiany w jamie ustnej przypominające anginę.

Choroba bostońska jest niegroźna dla zdrowia, jedyna opcją pokonania jej jest przeczekanie, jak w przypadku każdej choroby wirusowej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
CHOROBA BOSTOŃSKA: Objawy, leczenie wysypki bostońskiej?

Choroba bostońska to choroba wywoływana przez wirus Coxsackie, który odkryto w 1948 r. Wysypka bostońska dotyka głównie małe dzieci i może być dla nich bardzo niebezpieczna. Jakie są objawy choroby...

Co to jest CHOROBA BOSTOŃSKA? Kogo atakuje bostonka?

Popularną w ostatnich miesiącach chorobą dzieci jest choroba bostońska. Dziecko ma wysypkę na rączkach, nóżkach i w jamie ustnej. Co to jest choroba bostońska, jakie są objawy choroby bostońskiej i...

GORĄCZKA BOSTOŃSKA - co to jest? Czy istnieje GRYPA BOSTOŃSKA?

Gorączka bostońska to jeden z objawów choroby bostońskiej, zwanej też bostonką. Choroba dotyka przede wszystkim dzieci.

Aktualizacja: 12.10.2013 09:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.