porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak leczyć BEZSENNOŚĆ metodami ajurwedy? Naturalne metody na bezsenność Bezsenność to dziś bardzo częsta przypadłość. Może mieć wiele przyczyn, ...
Zdrowie człowieka: jak poradzić sobie z wrastającym paznokciem?

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ. Dlaczego paznokieć wrasta? Jak wygląda leczenie? Kiedy warto założyć klamrę?

Boli cię duży palec u nogi, masz tam stan zapalny oraz coraz większe problemy z chodzeniem? Najprawdopodobniej twoim problemem jest wrastający paznokieć.

Dolegliwość powstaje, gdy paznokieć, zwykle u dużego palca stopy, wrasta w otaczające go tkanki miękkie (z jednej lub obu stron palca). Wywołuje to ból oraz obrzęk i zaczerwienienie skóry wału paznokciowego. Zaniedbanie pierwszych objawów może doprowadzić do zanokcicy (zakażenie bakteryjne skóry wału paznokciowego) lub ropowicy palca.

Główne przyczyny wrastania paznokcia

  • noszenie zbyt ciasnego obuwia,

  • nieprawidłowe obcinanie paznokci,

  • urazy palców,

  • zaniedbanie higieny.

Leczenie wrastającego paznokcia polega na jak najszybszym zlikwidowaniu stanu zapalnego/bakteryjnego (w ostrych stanach lekarz decyduje się na wprowadzenie antybiotyków) i przeciwdziałaniu nawrotom dolegliwości poprzez:

  • noszenie wygodnego, dobrze dopasowanego obuwia (aby można było ruszać palcami),
  • higienę stóp,
  • prawidłowe obcinanie paznokci (wolny brzeg paznokcia powinien być prosty).

W łagodzeniu dolegliwości pomocne jest moczenie nóg w ciepłej wodzie oraz skorzystanie z preparatów zmiękczających paznokieć i otaczającą go skórę.

W przypadku, gdy leczenie nie przynosi spodziewanych rezultatów, warto zastanowić się nad założeniem klamry. Jej działanie polega na spłaszczaniu płytki paznokciowej lub zmianie toru wzrostu paznokcia. Klamry dopasowuje się do kształtu paznokcia. Zabieg zakładania jest bezbolesny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Napięciowe bóle głowy - jak sobie z nimi radzić, jakie leki na ból głowy i domowe metody?

Trudno byłoby znaleźć osobę, którą nigdy nie bolała głowa. Jest to jedna z najbardziej powszechnych dolegliwości. Dlaczego tak często nam dokucza? Jak szybko pokonać ból? Boli głowa - ból napięciowy...

BÓL GŁOWY - jakim chorobom może towarzyszyć? Jakie są przyczyny bólu głowy? BÓL GŁOWY - jakim chorobom może towarzyszyć? Jakie są przyczyny bólu głowy?

Ból głowy od czasu do czasu dokucza każdemu z nas. Zwykle jego przyczyna jest banalna i nie ma powodu do niepokoju, ale czasem jest jednym z sygnałów poważniejszych dolegliwości.

NADERWANIE MIĘŚNIA DWUGŁOWEGO - jak wygląda leczenie i rehabilitacja? Czy tyczkarz PAWEŁ WOJCIECHOWSKI weźmie udział w OLIMPIADZIE?

Paweł Wojciechowski, nasz tyczkarz w czasie mityngu Diamentowej Ligi w Oslo doznał kontuzji, badanie USG wykazało naderwanie mięśnia dwugłowego. Naszego tyczkarza czeka rehabilitacja -...

Aktualizacja: 26.01.2015 12:42
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?

Ma dopiero 43 lata, za sobą prężną karierę polityczną, a ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.