porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie do SANATORIUM powinny jechać osoby z CHOROBAMI UKŁADU ODDECHOWEGO? Pobyt w sanatoriach specjalizujących się w chorobach układu oddechowego znacznie ...
Sanatoria zalecane dla sercowców oferują szeroka gamę zabiegów wzmacniających serce

Do jakiego SANATORIUM powinni jeździć CHORZY NA SERCE?

Zawał, miażdżyca, wady mitralne, czy niedomknięcie zastawek to tylko niektóre z popularnych schorzeń serca. Ruch, zdrowa dieta i ograniczenie stresu to abecadło sercowca. Pobyt w sanatorium i skorzystanie z serii wzmacniających zabiegów zaś na kilka miesięcy wyraźnie podreperuje schorowane serce.

„Nałęczów leczy serce” - taki napis wita wszystkich wjeżdżających do tego niewielkiego, ale uroczego miasteczka położonego wśród lubelskich wąwozów, zdala od zgiełku zatłoczonych ulic. Czyli dokładnie w takim miejscu, gdzie osoba z chorym sercem powinna wypoczywać i się kurować. Tutaj panuje łagodny klimat, chorym nie zagrażają drastyczne skoki temperatur, których to organizm osób z problemami kardiologicznymi wyjątkowo nie toleruje. Dla osób z sercowymi dolegliwościami wskazany jest również pobyt nad jeziorami, na nizinach, w kotlinach górskich, w bujnych lasach i nad rzekami.

Sercowcy - ostrożnie z wyjazdami nad morze i w góry!

Natomiast z morzem i górami należy ostrożnie, zwłaszcza jeśli schorzeniu, na które cierpimy, towarzyszy nadciśnienie tętnicze. Osoby o wysokim ciśnieniu krwi doskonale będą czuć się nad morzem (poza tymi, u których nadciśnienie ma związek z chorą tarczycą, gdyż przy niektórych schorzeniach tarczycy pobyt nad morzem nie jest zalecany). Natomiast pobyt w górach, zwłaszcza tych wyższych, może okazać się prawdziwą męczarnią dla sercowców. Duże znaczenie ma również słońce. Bo jeśli chory na serce znajdzie się nad morzem, ale w miejscu bardzo nasłonecznionym, może poczuć się gorzej. Miejsca silnie nasłonecznione dla serca mogą okazać się nawet zabójcze.

Sanatoria polecane chorym na serce znajdują się w: Augustowie, Busku, Ciechocinku, Gołdapi, Inowrocławiu, Krynicy, Kudowie, Lądku, Międzywodziu, Rabce, Ustroniu Morskim, Wieńcu.

Jakie zabiegi dla chorych na serce?

Zabiegi sanatoryjne wskazane osób z kardiologicznymi problemami to m.in.: kąpiele solankowe i kwasowęglowe, masaże podwodne, kąpiele solankowe z dodatkiem innych substancji w specjalnych basenach leczniczych, masaże suche i podwodne, gimnastyka lecznicza, natryski wodolecznicze oraz kuracje pitnymi wodami leczniczymi.
Doskonale sercowcom robią także kąpiele aromatyczne, z zastosowaniem leczniczych olejków, mających działanie również uspokajające, np. lawendowym. W schorzeniach kardiologicznych stosuje sie ponadto kąpiele perełkowe, które mają też działanie lekko nasenne i relaksujące, kąpiele ozonowe (nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze), kąpiele czterokomorowe (także nadciśnienie i niedociśnienie), diadynamik (lepsze ukrwienie tkanek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, galwanizacja (rozszerzenie naczyń krwionośnych, ogólna poprawa krążenia), ultradźwięki (rozszerzenie naczyń krwionośnych).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak załatwić SKIEROWANIE DO SANATORIUM? Jak wyglądają formalności związane z wyjazdem do uzdrowiska?

Warto podreperować swoje zdrowie w uzdrowisku. Jak załatwić skierowanie, czy każdy lekarz może je wystawić, jak wyglądają procedury związane z leczeniem uzdrowiskowym w ramach NFZ, ile czasu trzeba...

Czy talasemia to ciężka choroba? Co o niej wiemy, jak ją rozpoznać?

Czy niedokrwistość jest chorobą wrodzoną? A jeśli tak, czy można ją jakoś leczyć? Czym charakteryzuje się talasemia i w jakich krajach występuje najczęściej? Przeczytajcie nasz poradnik i dowiedzcie...

Aktualizacja: 11.07.2013 23:15
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.