porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
BRZYDKI ZAPACH Z UST: O czym świadczy NIESMAK, kwaśny smak w ustach?
BRZYDKI ZAPACH Z UST: O czym świadczy NIESMAK, kwaśny smak w ustach? Niesmak w ustach zdarza się każdemu z nas, np. po ...
Domowe sposoby leczenia bólu ucha

DOMOWE SPOSOBY NA BÓL UCHA: Jak poradzić sobie z bolącym uchem?

DOMOWE SPOSOBY NA BÓL UCHA: Jak poradzić sobie z bolącym uchem?
fot.: Photos.com
Ból ucha jest wyjątkowo nieprzyjemny i uciążliwy. Często narasta nocą, więc zakłóca sen. Można z nim walczyć domowymi sposobami, ale gdy ból ucha szybko nie mija niezbędny jest kontakt z lekarzem laryngologiem.

Jakie są przyczyny bólu ucha?

Nie wnikając w bardziej poważne przyczyny, najczęściej ból ucha spowodowany jest zbierającymi się w przewodzie Eustachiusza płynami. W przebiegu choroby zostają one zakażone, jest ich coraz więcej i wywierają coraz większy ucisk, co powoduje silny ból ucha.

Domowe sposoby na ból ucha

Doraźnym ratunkiem może być ogrzanie ucha. Do wyboru jest kilka domowych sposobów na ból ucha, np. puszczenie delikatnego nawiewu z suszarki, napełnienie butelki ciepłą wodą, okręcenie jej ręcznikiem i przyłożenie do bolącego ucha.

Drugi sposób pomocy sobie przy bólu ucha to wpuszczenie do niego kilka kropli oliwy lub parafiny (lub olej jadalny) a po godzinie wstrzynkąć dużą strzykawką bez igły wstrzyknąć ciepłą wodę.

W wentylacji przewodu Eustachiusza pomocne jest żucie - albo zwykłej gumy do życia, albo po prostu jedzenia.

Gdy ból ucha nie ustąpi należy niezwłocznie skontaktować się z laryngologiem.

>>> Jakie są sprawdzone sposoby na BÓL GARDŁA?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ucho pływaka. Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej choroby? Ucho pływaka. Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej choroby?

Ucho pływaka możesz złapać na basenie, we własnej wannie czy pod prysznicem, w saunie albo korzystając ze słuchawek dousznych. Ucho pływaka to po prostu zapalenie ucha zewnętrznego. Trzeba je leczyć,...

Jak leczyć zapalenie ucha? OBJAWY I LECZENIE zapalenia ucha

Zapalenie ucha jest bolesną i nieprzyjemną chorobą narządu słuchu o podłożu bakteryjnym lub wirusowym. Jak leczyć zapalenie ucha?

DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha? DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha?

Zapalenia ucha to wyjątkowo bolesna choroba. Najczęściej jest powikłaniem po niewyleczonej infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybicznej. Zwykle przy leczeniu zapalenia ucha laryngolog podaje...

Aktualizacja: 31.07.2013 13:03
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.