porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są DOMOWE SPOSOBY NA PROBLEMY Z ZATOKAMI?
Jakie są DOMOWE SPOSOBY NA PROBLEMY Z ZATOKAMI? Cierpisz na zapalenie zatok przynosowych? Sprawdź, jak domowymi sposobami możesz ...
Boli cię ząb, a wizytę u dentysty masz za kilka godzin albo dopiero na drugi dzień? Poznaj domowe sposoby na poradzenie sobie z bólem

Domowe sposoby na ból zęba: 6 SPRAWDZONYCH RAD

Któż z nas nie spotkał się z tym problemem – niespodziewany, okropny ból zęba, a wszystkie punkty dentystyczne są albo zamknięte, albo są bardzo daleko? Na szczęście istnieją domowe sposoby, by uśmierzyć ból.

Najbardziej popularną metodą jest przegryzienie goździka. Można go także przyłożyć do bolącego zęba lub rozdrobnić i posmarować w miejscu bólu. Kolejnym sposobem jest nasączenie wacika z jodyną i przyłożenie go do bolącego zęba. Pomaga również... masaż szczoteczką do zębów! Szczególnie skuteczny jest, kiedy na szczoteczkę nałożymy pastę fluorową, która ma działanie znieczulające.

>>> Więcej o bólu zębów [KLIKNIJ!]

Ulgę w bólu zęba może również przynieść zastosowanie naparu z szałwii. Kiedy zalejemy kilka torebek z szałwią, czekamy aż przestygnie i ciepłym napojem możemy płukać usta.  Kontrowersyjną, acz skuteczną metodą jest także... przepłukanie ust kieliszkiem wódki. 40 ml schłodzonego alkoholu może uśmierzyć ból. 

Czasami najprostszą metodą jest aspiryna, ale należy uważać! Dla pełni efektu nie należy aplikować jej doustnie, a pokruszyć i przyłożyć do bolącego miejsca. Jeżeli zaś mamy dziurę w zębie, taką tabletkę można włożyć w tę dziurę, a efekt przyjdzie niemal natychmiastowo!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym jest i jak leczyć nadwrażliwość zębów? Czym jest i jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Ta nieprzyjemna dolegliwość dotyczy co czwartej dorosłej osoby. Mówimy, czym jest nadwrażliwość zębów i jak sobie z nią poradzić.

Czym jest próchnica zębów? Czym jest próchnica zębów?

Próchnica zębów - słyszał o niej każdy i prawie każdy doświadczył. Czym jest próchnica zębów i jak często się pojawia? Jak rozpoznać próchnicę?

Jak uśmierzyć ból zęba? Domowe sposoby

Ból zęba potrafi odebrać chęć do życia. Utrudnia funkcjonowanie, sprawia, że nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Na początek trzeba sobie pomóc dostępnymi środkami, następnie bezwzględnie należy...

Aktualizacja: 20.11.2014 12:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.