porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się BRODAWEK PŁASKICH? Brodawki dość ciężko zwalczyć. Potrafią się szybko rozprzestrzenić, dlatego im ...
Naturalne sposoby walki z bólem stóp - co na haluksy?

Domowe SPOSOBY NA HALUKSY- jak łagodzić ból?

Haluksy, czyli zwyrodnienia kości dużego palca, nie tylko brzydko wyglądają, ale także bardzo bolą. Podpowiadamy, co zrobić, by złagodzić ból.

Zbawienna kąpiel

Sposób przygotowania: Napełnij wannę ciepłą wodą, tak aby woda sięgała do połowy łydek i dodaj do niej olejek eukaliptusowy lub rozmarynowy. Jeżeli nie mamy w domu olejku, do wody możemy dodać trochę soli iwonickiej lub kuchennej. Po kąpieli przez 3 minuty masujemy stopy (palce okrężnymi ruchami), następnie każdy z nich uciskamy w trzech miejscach: na płytce paznokciowej, w stawie i u nasady palca. Po tym zabiegu masujemy całą stopę począwszy od palców w kierunku pięty aż do kostki.

Jodyna i amoniak

Sposób przygotowania: Zmieszaj jodynę z amoniakiem w proporcji 1:1. Mieszankę nanoś na halluksy cienką warstwę wieczorem. Po dwóch tygodniach takiej kuracji zrób przerwę 2 tygodnie, a po niej ponów kurację. Smaruj halluksy do ich całkowitego zniknięcia.

Jak zapobiec haluksom?

  • Jak najczęściej chodź boso po miękkim podłożu, np. piasku, trawie. 
  • Nie kupuj butów rano, po kilku godzinach stania oraz chodzenia stopa potrafi się wydłużyć nawet o 5-7 mm. 
  • Unikaj noszenia butów na bardzo wysokich obcasach i z wąskimi czubkami, zawsze najdłuższy palec od czubka buta musi dzielić 0,5 cm. 
  • Zmieniaj buty kilka razy dziennie, jeśli rano wkładamy na nogi szpilki, po południu chodźmy w butach na niskim obcasie.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Herbaty rozgrzewające - domowe mikstury lekarstwem na przeziębienie. Herbaty rozgrzewające - domowe mikstury lekarstwem na przeziębienie.

Szybko rosnąca gorączka, silne bóle mięśni i stawów oraz głowy to objawy pojawiające się przy grypie. Najlepszym „lekarstwem” na tę infekcję są domowe specyfiki i wygrzanie się w łóżku. Sprawdź, jak...

Czy zdecydować się na operację halluksów? Czy zdecydować się na operację halluksów?

Koślawe paluchy czyli haluksy to nie tylko problem o charakterze estetycznym. Tego typu deformacja stopy z czasem może bowiem wywoływać potworny ból, uniemożliwiający noszenie butów i utrudniający ...

Haluksy - skąd się biorą i jak się je leczy? Haluksy - skąd się biorą i jak się je leczy?

Haluks, to tak naprawdę duży palec u nogi, ale potocznie haluksem nazywa się dolegliwość ortopedyczną, polegającą na zdeformowaniu dużego palca stopy. Jak powstają haluksy i w jaki sposób można je...

Aktualizacja: 10.09.2012 07:20
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]

Filip Chajzer musi mocno pracować na to, aby nie mówiono ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.