porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co jeść będąc chorym na cukrzycę? Dieta dla cukrzyków. Część 1 Dieta osób cierpiących z powodu cukrzycy może być i zdrowa, ...
Jakie są domowe sposoby na obniżenie ciśnienia?

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi bez leków, DOMOWYMI SPOSOBAMI?

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi bez leków, DOMOWYMI SPOSOBAMI?
Owoce głogu zawierają m.in. flawonoidy, a także witaminę A i alkohol cukrowy. Obniżają ciśnienie i wspomagają pracę serca. fot.: Photos.com
Ciśnienie krwi rośnie po wysiłku i kiedy się zdenerwujemy. Może także skoczyć z radości i z wściekłości, gdy nasi znowu przegrywają. Przewlekły stres lub częste napięcia mogą wręcz doprowadzić do nadciśnienia. Skoki ciśnienia po kawie są mocno przereklamowane, za to alkohol podwyższa je znacznie. Jeśli ciśnienie skacze ci tylko do wartości 140/90 mmHg, możesz spróbować obniżyć je domowymi sposobami.

Jak domowym sposobem obniżyć ciśnienie? Najłatwiejszą terapią jest codzienny spacer, marsz albo przejażdżka na rowerze. Umiarkowany ruch uprawiany systematycznie normalizuje ciśnienie. Wyjątkowo skuteczne w tej dziedzinie są wschodnie systemy takie jak hinduska joga czy chińskie tai-chi. Nie tylko uspokajają serce, ale także koją emocje. A medytacja, którą naukowcy dość dogłębnie już zbadali, wręcz uodpornia nas na stresy i napięcia. Tak jakby mózg stawał się bardziej wrażliwy na dobre przeżycia, a bagatelizował te trudne i denerwujące.

Domowe sposoby obniżania ciśnienia krwi

Przy lekko podniesionym ciśnieniu - do 140 mmHg - skuteczna może okazać się kuracja ziołowa. Wiele roślin ma własności obniżania bądź regulowania ciśnienia tętniczego.

Herbatka z głogu. Owoc głogu zawiera składniki rozkurczające i uelastyczniające ściany naczyń. Jednocześnie wzmacnia mięsień sercowy, sprawia, że siła jego skurczu jest większa. Głóg obniża ciśnienie i poprawia efektywność pracy serca.

Czosnek. Jadany na surowo, jako dodatek do potraw czy kanapek, może obniżyć ciśnienie o 7 proc., zmniejszając ryzyko zawału. Do tego czosnek obniża poziom cholesterolu i zapobiega zlepianiu się płytek krwi i tworzeniu blaszek miażdżycowych oraz zakrzepów. Jeśli ktoś nie lubi lub nie może jeść świeżego czosnku, można sięgnąć po tabletki z jego wyciągiem.

Szyszki chmielu. Przede wszystkim działają uspokajająco, ten sposób więc jest bardzo dobry dla osób pobudliwych i nerwowych. Napary i wyciągi z szyszek chmielu obniżają lekkie nadciśnienie i koją nerwy. Można także sięgnąć po lupulinę, czyli gruczoły włosków wydzielniczych szyszek.

Ziele serdecznika. Napary z tego ziela uspokajają, tonizują działanie układu nerwowego, zmniejszają napięcie ścian naczyń krwionośnych, lekko je rozszerzając, obniżają napięcie nerwowe i korzystnie wpływają na naczynia wieńcowe.

Jemioła pospolita. Wyciągi z tego ziela, będącego rozpowszechnionym pasożytem drzew, obniżają ciśnienie tętnicze, działają uspokajająco oraz moczopędnie, przeciwdziałając zatrzymywaniu wody w organizmie, co też bywa powodem nadciśnienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie ciśnienie jest prawidłowe? Prawdy i mity o ciśnieniu tętniczym krwi

Uważasz, że nie musisz mierzyć ciśnienia, bo przecież tylko osoby starsze lub otyłe mają je za wysokie. Czy tak jest rzeczywiście? Ciśnienie w normie to szansa na dłuższe życie. Poznaj 12 prawd i...

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi domowymi sposobami? Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi domowymi sposobami?

Mniej tłustego i słodkiego, umiar w użyciu soli, więcej różu i zieleni w twoim otoczeniu oraz lawendowa aromaterapia pomogą obniżyć niewielkie nadciśnienie. Niewielkie - to znaczy nie przekraczające...

Co możesz zrobić by obniżyć ciśnienie. Czy są DOMOWE sposoby na obniżenie ciśnienia ?

Nadciśnienie przyśpiesza rozwój miażdżycy, zwiększa ryzyko zawału serca, grozi udarem mózgu, prowadzi do niewydolności nerek, uszkadza wzrok. Niewielkie nadciśnienie - za zgodą lekarza - możesz...

Aktualizacja: 30.01.2014 19:18
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.