porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak obniżyć gorączkę? Sposoby na obniżenie temperatury Czy wiesz jak obniżyć gorączkę? Domowy sposób na obniżenie temperatury. Gorączka ...
Jak skutecznie łagodzić objawy zapalenia spojówek?

Domowe sposoby na zapalenie spojówek. Jak leczyć zapalenie spojówek?

Zapalenie spojówek nie należy do chorób groźnych, za to wyjątkowo nieprzyjemnych. Do przykrych objawów należą: pieczenie oczu, wrażliwość na światło i zaczerwienienie. Jak łagodzić objawy zapalenia spojówek? Podajemy domowe sposoby na złagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z tą chorobą.

Zapalenie spojówek - przyczyny

Zapalenie spojówek może być spowodowane kilkoma czynnikami. Przyczyną zapalenia spojówek może być infekcja wirusowa lub bakteryjna. Ta choroba może pojawić się także jako reakcja alergiczna - wywołać ją może nawet zwykłe podrażnienie.

Jak złagodzić objawy zapalenia spojówek?

Po pierwsze możemy robić sobie przeróżne okłady na oczy. Pieczenie i opuchnięcie złagodzi położenie sobie na zamkniętych powiekach kostek lodu.

Doskonałym sposobem na zapalenie spojówek jest zaaplikowanie do oka dostępnych bez recepty kropli do oczu ze świetlika. Świetlik występuje także w postaci herbatek. Można dodatkowo zaparzyć taką herbatę, a następnie schłodzić woreczek i położyć go na powiekach. Krople ze świetlika mają jeszcze ten plus, że przemywają worek spojówkowy, pozwalając utrzymać oko w czystości.

Domowe sposoby na zapalenie spojówek

Rozmnażanie bakterii, które są często przyczyna zapalenia spojówek hamuje m.in nagietek. Poleca się zażywanie 3 razy dziennie 15 kropli nalewki z nagietka.

Niektórzy polecają także na zapalenie spojówek przykładanie do powiek plasterków surowego, najlepiej schłodzonego w lodówce ziemniaka. Ulgę naszym oczom przyniesie też na pewno ciepły kompres z rumianka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jakie są PODSTAWOWE BADANIA OCZU?
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ostre zapalenie spojówek – objawy i leczenie, przyczyny, zapobieganie

Ostre zapalenie spojówek – objawy i leczenie. Choroba oczu występująca najczęściej to zapalenie spojówek. Tego typu schorzenie może być wywołane różnymi przyczynami i mieć różny przebieg,...

Jak może objawiać się WIOSENNA ALERGIA? Jak odróżnić alergię od przeziębienia? Jak może objawiać się WIOSENNA ALERGIA? Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

Wiosna – długo wyczekiwana, w końcu przyszła, a ty, zamiast cieszyć się jej urokami, walczysz z uporczywym katarem? Do tego łzawienie i nieznośne swędzenie oczu właściwie nie pozwalają ci...

Aktualizacja: 29.12.2014 17:45
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?

Günter Grass zmarł 13 kwietnia 2015 roku, w wieku 87 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.