porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uniknąć kaca? SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA. Co chroni przed kacem? Jak uniknąć kaca po imprezie z przyjaciółmi? Najlepiej unikać alkoholu, ...
Jak WYLECZYĆ ZAPALENIA UCHA domowymi sposobami?

DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha?

DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha?

Zapalenie ucha można leczyć domowymi sposobami. Jeśli jednak ból się nasila należy bezzwłocznie udać się do lekarza. 

fot.: Photos.com
Zapalenia ucha to wyjątkowo bolesna choroba. Najczęściej jest powikłaniem po niewyleczonej infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybicznej. Zwykle przy leczeniu zapalenia ucha laryngolog podaje antybiotyki i leki przeciwbólowe. Równie skuteczne są domowe sposoby walki z ostrym bólem ucha.

Oliwa z oliwek lub oliwka dla niemowląt 

W przypadku, gdy ból ucha spowodowany jest nagromadzeniem się woskowiny (jest to tzw. korek woskowinowy uciskający wnętrze ucha) trzeba ją rozrzedzić. Do tego celu wykorzystaj oliwkę dla niemowląt lub oliwę z oliwek, podgrzewając łyżeczkę do temperatury ciała. Zaaplikuj do ucha 3-5 kropel i po około 2 minutach wyciągnij woskowinę skrawkiem chusteczki lub ręcznika. Wyciągnięcie woskowiny ułatwi masowanie miejsca tuż za małżowiną uszną. Podczas masowania otwieraj i zamykaj usta. Olej nawilży ucho i pomoże zwalczyć świąd oraz infekcję.

Czosnek na ból ucha

Czosnek działa jak naturalny antybiotyk, dlatego warto po niego sięgnąć przy walce z zapaleniem ucha i towarzyszącym mu ostrym bólem. Wyciśnij sok z jednego ząbku czosnku i wpuść do bolącego ucha.

Leczenie zapalenia uch - sok z cytryny lub imbiru

Wyciśnij sok ze świeżej cytryny lub imbiru i wkropl kilka kropel do ucha. Cytryna i imbir działają przeciwzapalnie i pozwolą szybko uporać się ze stanem zapalnym ucha.

Ostre przyprawy

Dodawaj je do potraw. Ostre przyprawy oczyszczą kanaliki i dodatkowo zadziałają bakteriobójczo.

Liście garanium

Zawiń świeży listek geranium i włóż do ucha. Ból powinien szybko minąć.

Ciepłe okłady na ucho

Przy zapaleniu ucha ciepłe okłady działają rozgrzewająco i przeciwbólowo. Termofor lub butelkę z ciepłą wodą owiniętą ręcznikiem użyj jako poduszki. Połóż na niej głowę od strony bolącego ucha i poczekaj aż ból zacznie przechodzić.

Suszarka na ból ucha

Ustaw na suszarce ciepły strumień powietrza i skieruj go w stronę małżowiny z odległości 20-30 cm. Ciepłe powietrze przedostające się do ucha złagodzi ból. Dmuchaj powietrzem nie dłużej niż przez 5 minut.

Zapalenia ucha nie można bagatelizować. Niewyleczone lub źle leczone może prowadzić do zapalenia płuc i zapalenia opon mózgowych. Zatem gdy ból nie ustępuje, a wręcz nasila się należy niezwłocznie udać się do laryngologa, który przepisze odpowiednie antybiotyki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

>> ZAPALENIE ZATOK LECZENIE DOMOWE. Domowe sposoby leczenia zapalenia zatok

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ucho pływaka. Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej choroby? Ucho pływaka. Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej choroby?

Ucho pływaka możesz złapać na basenie, we własnej wannie czy pod prysznicem, w saunie albo korzystając ze słuchawek dousznych. Ucho pływaka to po prostu zapalenie ucha zewnętrznego. Trzeba je leczyć,...

DOMOWE SPOSOBY NA BÓL UCHA: Jak poradzić sobie z bolącym uchem? DOMOWE SPOSOBY NA BÓL UCHA: Jak poradzić sobie z bolącym uchem?

Ból ucha jest wyjątkowo nieprzyjemny i uciążliwy. Często narasta nocą, więc zakłóca sen. Można z nim walczyć domowymi sposobami, ale gdy ból ucha szybko nie mija niezbędny jest kontakt z lekarzem...

Jak leczyć zapalenie ucha? OBJAWY I LECZENIE zapalenia ucha

Zapalenie ucha jest bolesną i nieprzyjemną chorobą narządu słuchu o podłożu bakteryjnym lub wirusowym. Jak leczyć zapalenie ucha?

Aktualizacja: 11.08.2013 00:45
Autor: rem
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?

Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, pojawiła się na meczu Hiszpanii ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.