porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rak trzustki – na co trzeba zwrócić uwagę?
Rak trzustki – na co trzeba zwrócić uwagę? Rak trzustki długo nie daje charakterystycznych objawów, co sprawia, że ...
Jesteś w ciąży? Nie pij!

FAS - alkoholowy zespół płodowy - jak powstaje?

FAS - alkoholowy zespół płodowy - jak powstaje?
fot.: Flickr.com/opacity
To jedna z największych krzywd, jakie można wyrządzić własnemu dziecku. Jednocześnie taka, której najprościej uniknąć. FAS – alkoholowy zespół płodowy, o którym mowa nieodwracalnie uszkadza organizm dziecka. Sprawdź, jak powstaje FAS.

Alkoholowy zespół płodowy to skutek spustoszenia, jakie sieje w organizmie dziecka alkohol spożywany przez matkę. Deformacje twarzy, niższa waga, uszkodzenia mózgu, a co za tym idzie większa nerwowość, brak koncentracji czy nadpobudliwość to tylko niektóre z cech charakteryzujących dzieci z FAS.

>>> PICIE ALKOHOLU w ciąży - czym skutkuje? [KLIKNIJ]

By nie narażać dzieci na życie z tymi osłabiającymi wadami wystarczy tak naprawdę powstrzymać się od spożywania alkoholu podczas ciąży. Do powstania alkoholowego zespołu płodowego przyczynia się bowiem po prostu picie napojów alkoholowych w czasie ciąży. Szczególnie niebezpieczne w pierwszym trymestrze jej trwania, kiedy to dochodzi do kształtowania się mózgu i połączeń nerwowych.

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, jaka ilość alkoholu spowoduje FAS. Alkoholowy zespół płodowy wystąpić może u kobiet nadużywających alkohol oraz tych, które piją go od czasu do czasu w mniejszej lub większej ilości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
FAS - alkoholowy zespół płodowy - objawy. Jak rozpoznać dziecko z FAS? FAS - alkoholowy zespół płodowy - objawy. Jak rozpoznać dziecko z FAS?

FAS dość łatwo jest zdiagnozować, ponieważ dziecko z alkoholowym zespołem płodowym ma charakterystyczne rysy twarzy.

FAS – alkoholowy zespół płodowy. Jakie objawy? [3 KATEGORIE] FAS – alkoholowy zespół płodowy. Jakie objawy? [3 KATEGORIE]

Alkoholowy zespół płodowy, czyli tzw. FAS, jest zespołem chorobowym powstałym wskutek działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. FAS jest zaburzeniem trwałym i nieuleczalnym. Jakie są jego...

Aktualizacja: 15.10.2014 07:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.