porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rak trzustki – na co trzeba zwrócić uwagę?
Rak trzustki – na co trzeba zwrócić uwagę? Rak trzustki długo nie daje charakterystycznych objawów, co sprawia, że ...
Jesteś w ciąży? Nie pij!

FAS - alkoholowy zespół płodowy - jak powstaje?

FAS - alkoholowy zespół płodowy - jak powstaje?
fot.: Flickr.com/opacity
To jedna z największych krzywd, jakie można wyrządzić własnemu dziecku. Jednocześnie taka, której najprościej uniknąć. FAS – alkoholowy zespół płodowy, o którym mowa nieodwracalnie uszkadza organizm dziecka. Sprawdź, jak powstaje FAS.

Alkoholowy zespół płodowy to skutek spustoszenia, jakie sieje w organizmie dziecka alkohol spożywany przez matkę. Deformacje twarzy, niższa waga, uszkodzenia mózgu, a co za tym idzie większa nerwowość, brak koncentracji czy nadpobudliwość to tylko niektóre z cech charakteryzujących dzieci z FAS.

>>> PICIE ALKOHOLU w ciąży - czym skutkuje? [KLIKNIJ]

By nie narażać dzieci na życie z tymi osłabiającymi wadami wystarczy tak naprawdę powstrzymać się od spożywania alkoholu podczas ciąży. Do powstania alkoholowego zespołu płodowego przyczynia się bowiem po prostu picie napojów alkoholowych w czasie ciąży. Szczególnie niebezpieczne w pierwszym trymestrze jej trwania, kiedy to dochodzi do kształtowania się mózgu i połączeń nerwowych.

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, jaka ilość alkoholu spowoduje FAS. Alkoholowy zespół płodowy wystąpić może u kobiet nadużywających alkohol oraz tych, które piją go od czasu do czasu w mniejszej lub większej ilości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
FAS - alkoholowy zespół płodowy - objawy. Jak rozpoznać dziecko z FAS? FAS - alkoholowy zespół płodowy - objawy. Jak rozpoznać dziecko z FAS?

FAS dość łatwo jest zdiagnozować, ponieważ dziecko z alkoholowym zespołem płodowym ma charakterystyczne rysy twarzy.

FAS – alkoholowy zespół płodowy. Jakie objawy? [3 KATEGORIE] FAS – alkoholowy zespół płodowy. Jakie objawy? [3 KATEGORIE]

Alkoholowy zespół płodowy, czyli tzw. FAS, jest zespołem chorobowym powstałym wskutek działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. FAS jest zaburzeniem trwałym i nieuleczalnym. Jakie są jego...

Aktualizacja: 15.10.2014 07:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.