porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dna moczanowa – czego nie jeść? Dieta przy dnie moczanowej Dieta przy dnie moczanowej musi dostarczać odpowiednie ilości wszystkich niezbędnych ...
Śpiączka patologiczna i farmakologiczna. Zapalenie płuc Georga Michaela wymagało wprowadzenia w stan ŚPIĄCZKI FARMAKOLOGICZNEJ. Czy śpiączka farmakologiczna to to samo co śpiączka patologiczna?

Co to jest ŚPIĄCZKA FARMAKOLOGICZNA i czym się różni od patologicznej?

Co to jest ŚPIĄCZKA FARMAKOLOGICZNA i czym się różni od patologicznej?

George Michael, który choruje na ciężkie zapalenie płuc został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

fot.: Photos.com
Co to jest śpiączka farmakologiczna? Świadomość osoby w śpiączce farmakologicznej. Śpiączka farmakologiczna definicja, jak długo, wybudzanie, powikłania - co to znaczy być w śpiączce? Śpiączka może wynikać z patologii lub być wywołana leczeniem farmakologicznym. W jednym w drugim przypadku chory nie ma kontaktu z otoczeniem, jego funkcje życiowe są sztucznie podtrzymane. Specjalna aparatura podtrzymuje procesy oddychania, żywienie i krążenia. Różnica między śpiączką patologiczną, a farmakologiczną jest w wybudzaniu. Ze śpiączki farmakologicznej pacjent wybudza się jak z normalnego snu…

Gdy świat obiegła informacja, że lekarze wprowadzili Georga Michaela w stan śpiączki farmakologicznej, jego fani zaktywizowali się na formach internetowych zadajac pytanie co to oznacza? Tłumaczymy czym jest stan śpiączki farmakologicznej. Podczas śpiączki farmakologicznej, często nazywanej śpiączką kontrolowaną, pacjent ma wyłączoną świadomość. Jego mózg zostaje „unieruchomiony”. W czasie śpiączki pacjent nie czuje bólu, co jest korzystne gdy chory ma liczne urazy lub poparzenia (hormon stresu jest wyłączony). Wprowadzenie w śpiączkę zawsze obywa się pod okiem anestezjologa. Leki podaje się dożylnie, a następnie utrzymuje ich stężenie cały czas na takim samym poziomie.    

>>> Czy wiesz, że pneumokokowe zapalenie płuc jest groźne dla zdrowia i życia dorosłego człowieka? KLIKNIJ!

Sen w śpiączce farmakologicznej

Głębokie uśpienie farmakologiczne powoduje wyłączenie mózgu – rejony mózgu, które działają automatycznie są odseparowane od tych, które reagują na środowisko zewnętrzne. Nie zmienia się jednak komunikacja obszarze odpowiedzialnym za wzrok i słuch. Mózg nie reaguje na to co się dzieje dookoła. Z powodu oporu jaki stawiają powietrzu górne drogi oddechowe chory podłączany jest do specjalnej aparatury. Zaintubowanie pomaga mu oddychać.

Jak długo pacjent może być w śpiączce farmakologicznej?

Uważa się, że w stanie śpiączki pacjent może być utrzymywany pół roku. Przyjmowanie leków przez dłuższy czas obniża ciśnienie krwi. Gdy śpiączka trwa więcej niż pół roku istnieje ryzyko niedokrwienia narządów, obniżenia temperatury ciała, zmian metabolicznych, odleżyn, przykurczy, zanik mięśni, niewydolności nerek i wiele, wiele innych. W przypadku zapalenia płuc wystarczy przeważnie kilkanaście dni, aby stan chorego uległ poprawie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są najczęstsze powikłania po grypie? Jakie są najczęstsze powikłania po grypie?

Zapalnie oskrzeli, płuc, a nawet mięśnia sercowego. To najczęstsze powikłania po grypie. Późno wykryte przez lekarza i niewłaściwie leczone mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów, a w...

Jak odróżnić grypę od przeziębienia? Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Zarówno grypa jak i przeziębienie to infekcje wirusowe górnych dróg oddechowych, ale wywołują je różne typy wirusów. Mimo podobieństw, choroby mają inny przebieg i mogą prowadzić do różnych powikłań.

Zapalenie płuc: powikłanie po grypie lub przeziębieniu. Jak rozpoznać?

Zapalenie płuc to jedno z cięzkich powikłań, jakie mogą się pojawić po niedoleczonej grypie lub przeziębieniu. Jak rozpoznać takie zapalenie płuc? Jak się je leczy? Czy zawsze w szpitalu?

Aktualizacja: 22.08.2013 13:12
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Żyliński, książę milioner. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jan Żyliński to polski książę, urodzony i wychowany w Londynie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.