porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uśmierzyć ból zęba? Domowe sposoby Ból zęba potrafi odebrać chęć do życia. Utrudnia funkcjonowanie, sprawia, ...
Nie dodawaj cytyryny do herbaty - może to mieć poważne konsekwencje.

Herbata z cytryną - dlaczego szkodzi zdrowiu?

Herbata z cytryną - dlaczego szkodzi zdrowiu?

Herbata z cytryną - dlaczego szkodzi zdrowiu?

fot.: pixabay.com
Cytryna jest jednym z najpopularniejszych herbacianych dodatków. Niestety, według najnowszych badań picie herbaty z cytryną jest niebezpieczne. Sprawdź, dlaczego nie powinno się dodawać cytryny do herbaty?

Herbata - glin

Liście czarnej herbaty zawierają w sobie glin inaczej aluminium, które może spowodować w naszych organizmie poważne szkody. Na szczęście nasz organizm nie przyswaja glinu w czystej postaci, dlatego możemy pić herbatę spokojnie, pewni, że szkodliwy związek wydalimy razem z moczem.

Herbata - cytrynian glinu

Niestety, inaczej rzecz się ma w przypadku herbaty z cytryną. Pod jej wpływem, w ciepłym napoju zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której glin zmienia się w cytrynian glinu, a ten bez oporów odkłada się w naszych komórkach.

W przypadku picia herbaty z cytryną przez dorosłych, znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera w wieku podeszłym (glin kumuluje się w mózgu, niszcząc połączenia nerwowe). U dzieci zaś glin odkłada się w wątrobie i może spowodować jej niewydolność w dorosłości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PRZYKRY ZAPACH Z UST o czym może świadczyć? Skąd się bierze nieświeży oddech? PRZYKRY ZAPACH Z UST o czym może świadczyć? Skąd się bierze nieświeży oddech?

W większości przypadków przykry zapach z ust dowodzi niedostatecznej higieny jamy ustnej, ale może też świadczyć o toczących nasz organizm chorobach.

Choroba Alzheimera - co to za choroba, na którą cierpiała Margaret Thatcher?

Choroba Alzheimera, często nazywana też otępieniem lub demencją, polega na zaniku tkanki nerwowej w mózgu. Prowadzi to do zaburzeń w jego działaniu objawiających się między innymi utratą pamięci czy...

Lista leków refundowanych. Jakie zmiany czekają pacjentów od maja?

Od 1 maja będzie obowiązywać nowa lista leków refundowanych, a wraz z nią nowe ceny w aptekach. To już trzecia zmiana w tym roku. Zgodnie z ustawą refundacyjną obwieszczenia Ministerstwa Zdrowia w...

Aktualizacja: 12.07.2016 12:56
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015. Była wokalistka zespołu Varius ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.