porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Po co nam WYROSTEK I MIGDAŁKI? Dlaczego wycinamy wyrostek i migdałki? Właściwie wyrostek robaczkowy i migdałki podniebienne nie mają ze sobą ...
W stanach hiperwagotonii, czyli wzmożonego napięcia nerwów błędnych (nerwowego układu współczulnego) może wystąpić rzadkoskurcz.

HIPERWAGOTONIA - co to jest? Czy hiperwagotonia jest groźna? Jak się leczy hiperwagotonię?

Hiperwagotonia to stan wzmożonego napięcia nerwów błędnych. U osoby, która nie cierpi na choroby serca, nie stanowi to żadnego zagrożenia i można z tym normalnie żyć. Ale jeśli pacjent cierpi na choroby kardiologiczne, to hiperwagotonia może doprowadzić nawet do śmierci.

Hiperwagotonia to wzmożone napięcie nerwów błędnych, które zazwyczaj jest przejściowe. Lekarze w większości przypadków uznają hiperwagotonię za stan fizjologiczny.

Hiperwagotonia - rzadkoskurcz

W stanach hiperwagotonii, czyli wzmożonego napięcia nerwów błędnych (nerwowego układu współczulnego) może wystąpić rzadkoskurcz. Jest to stan, w którym częstość rytmu zatokowego jest mniejsza niż 60 skurczów serca na minutę.

Hiperwagotonia - niepokojące objawy

Często osoby o wolnym rytmie zatokowym pracy serca w ogóle nie odczuwają żadnych dolegliwości z tego powodu. Gdy taki stan bezobjawowy się utrzymuje, to nie ma powodów do zmartwień. Z wolnym rytmem zatokowym można normalnie funkcjonować bez stosowania żadnych leków czy zabiegów. Ale gdy pacjent zaczyna odczuwać niepokojące go objawy, to sprawa nabiera poważniejszego wymiaru. Co powinno wzbudzić naszą czujność? O kłopotach z pracą serca mogą świadczyć: osłabienie, senność, omdlenia. W takiej sytuacji konieczna jest interwencja lekarska. Medycy podejmą decyzję o sposobach leczenia. Może okazać się, że jest konieczność wszczepienia rozrusznika serca. Zatem nie wolno bagatelizować objawów mogących świadczyć o chorobach i zaburzeniach pracy serca. Zbagatelizowanie sprawy może zakończyć się nagłym zgonem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ABC zdrowia. Na czym polega zespół Sjörgena?

Zespół Sjögrena to choroba, która najczęściej atakuje kobiety. Jeśli jesteś kobietą po czterdziestce i odczuwasz nienaturalną suchość w ustach? Bolą cię oczy, bo brakuje ci łez? W badaniu lekarskim...

Jakie są najczęstsze powikłania po grypie? Jakie są najczęstsze powikłania po grypie?

Zapalnie oskrzeli, płuc, a nawet mięśnia sercowego. To najczęstsze powikłania po grypie. Późno wykryte przez lekarza i niewłaściwie leczone mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów, a w...

Histiocytoza X - co to takiego? [OBJAWY, LECZENIE]

Histiocytoza X to choroba układu odpornościowego, której ofiarą padają przede wszystkim małe dzieci. Dowiedz się, na czym polega ta choroba, jakie są jej objawy, oraz w jaki sposób się ją zwalcza.

Aktualizacja: 17.04.2018 12:59
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.