porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyleczyć depresję? Poznaj objawy i rodzaje depresji oraz dowiedz się jak przeciwdziałać jej nawrotom Depresja stała się już poważną chorobą cywilizacyjną, to najczęściej spotykane ...
Paski do glukometru REFUNDOWANE do glukometrów chorzy na cukrzycę kupują minimum dwa razy w miesiącu

Ile kosztują PASKI DO GLUKOMETRÓW po zmianie ustawy o lekach refundowanych?

Paski ( paski do glukometru ) do mierzenia poziomu cukru we krwi dla diabetyków, po zamieszaniu związanym z nową ustawa o lekach refundowanych w części  przypadków pozostaną nadal zryczałtowane! Kto zapłaci za paski do glukometrów tyle samo co dotychczas, a kto więcej? I o ile więcej?

Część pacjetów chorych na cukrzycę może odetchnąć z ulgą - po zamieszaniu związanym z nowa listą leków refundowanych i znaczną podwyżką cen pasków do glukometrów i braku dopłat do najbardziej popularnych pasków do mierzenia poziomu cukru - przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia przyznali rację chorym i lekarzom, i przynajmniej w części przywrócili stare zasady.

Paski do glukometrów ostatecznie będą mogli kupić za opłatą ryczałtową 3.20 zł wszyscy pacjenci z intensywną insulinoterapią, wymagającą co najmniej trzech wstrzyknięć insuliny na dobę.

Na rynku jest 12 rodzajów pasków - połowa z nich będzie w sprzedaży na ryczałt, który dostaną m.in. dzieci, pacjenci z cukrzycą typu I, kobiety w ciąży z cukrzycą i pacjenci używający pomp insulinowych. Pozostałe paski będzie można kupić za dopłatą wynoszącą do 6,16 zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Które produkty mają wysoki indeks glikemiczny? Które produkty mają wysoki indeks glikemiczny?

Diabetycy powinni unikać produktów o tzw. wysokim indeksie glikemicznym (IG), czyli takich, które szybko podwyższają poziom cukru w organizmie. Sprawdź, które produkty są dla ciebie bezpieczne, a z...

Słodka ciąża - dieta dla kobiety z cukrzycą ciążową. Słodka ciąża - dieta dla kobiety z cukrzycą ciążową.

W cukrzycy ciążowej najważniejsze jest właściwe odżywianie. Jeśli będziesz przestrzegać kulinarnych zasad, unikniesz zastrzyków z insuliną. Po wykryciu cukrzycy ciążowej, najważniejszą sprawą jest...

Cukrzyca. Jak radzić sobie z cukrzycą na wakacjach?

Chorując na cukrzycę, nie musisz siedzieć w domu. Możesz sobie pozwolić na urlop nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. Pod warunkiem jednak, że dobrze się do niego przygotujesz.

Aktualizacja: 29.04.2014 21:36
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.