porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Stawy - pięta achillesowa człowieka. Dowiedz się więcej o chorobach stawów! Budową przypominają zawiasy i równie często skrzypią. Są kłopotliwe, chociaż ...
Wstawanie od biurka co godzinę na kilka minut to bardzo dobry pomysł. Robiąc to dbasz o swoje zdrowie.

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

Gdy czujesz, że zmęczenie wygrywa a trudności się piętrzą - wstań od biurka! Idź na krótki spacer, dotleń się, popraw krążenie. Masz wtedy szansę na zastrzyk energii, który pomoże ci się uporać z pracą.

fot.: Photos.com
Już od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Wielogodzinne siedzenie utrudnia swobodny przepływ krwi, źle wpływa na kregosłup. Bezustanne wpatrywanie się w monitor komputera nie jest dobre dla naszych oczu. Dlatego pracodawcy w swoich regulaminach piszą o tym, że po każdej pełnej godzinie przepracowanej przy komputerze powinniśmy robić sobie 5 minut przerwy. Dlaczego? Czy wiesz, że taka przerwa służy twojemu zdrowiu?

Skąd wiemy, że wstawanie od biurka pomaga?

W latach 2003-2006 zespół dr Genevieve Healy z australijskiego University of Queensland przeanalizował dane dotyczące prawie 5000 osób w wieku 20 i więcej lat. Z badań australijskich naukowców wynika, że częste przerywanie siedzenia przy biurku zapobiega otyłości i chorobom serca, nie mówiąc już o żylakach i hemoroidach. 

Prawie 5 tys. uczestników badań nosiło bez przerwy niewielkie urządzenie rejestrujące ich ruchy. Mierzono im także obwód w talii, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu we krwi. Dzięki temu udowodniono, że odejście od biurka choćby na minutę – aby wstać, przejść się, wejść po schodach – daje wielkie korzyści zdrowotne: pomaga zapobiegać otyłości i chorobom serca.

A więc od dziś rób przy każdej okazji spacer do ksero, drukarki, schodź po schodach do innego działu, windę zostaw naprawdę wyczerpanym. Uwierz! Praca na tym nie ucierpi, a wręcz zyska. Nie bedziesz zapadał na tzw. choroby cywilizacyjne, a nawet krótki spacer pobudzi krążenie, na czym zyska także twój mózg!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić? Czy masz chorobę wieńcową - jak sprawdzić?

Choroby układu krążenia mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Bardzo ważna jest właściwa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jak rozpoznać objawy choroby wieńcowej?

Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu

Lekarze nie mają dobrych wieści. Prognozują, że jeden na trzydziestu mieszkańców Europy w ciągu swego życia straci wzrok. W większości przypadków - na własne życzenie. Warto temu zapobiec,...

Aktualizacja: 17.04.2018 15:50
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.