porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZAPALENIE PŁUC - jakie objawy u osób starszych? Zapalenie płuc u osób starszych jest bardzo groźną, w wielu ...
Grzybica pochwy jest trudna do wyleczenia, dlatego dowiedz się, jak wspomóc leczenie domowymi metodami.

Jak leczyć grzybicę pochwy domowymi sposobami?

Grzybica pochwy to bardzo częsta, i nierzadko trudna do wyleczenia, kobieca dolegliwość. Zobacz, jak wspomóc leczenie grzybicy pochwy domowymi sposobami.

Z grzybicą pochwy warto pójść do lekarza, niedoleczona nie da nam o sobie zapomnieć. Ma też tendencje do częstych nawrotów.

Leki przeciwgrzybicze zapisywane przez lekarza na tę dolegliwość to przede wszystkim czopki dopochwowe, maści oraz leki doustne działające na grzybice układowe (często kobiety źle je znoszą).

Domowe metody walki z grzybicą pochwy

Aby jednak grzybice nie nawracały, a także by wspomóc leczenie, warto sięgnąć po kilka sprawdzonych domowych porad:

  • wyrzuć do śmieci wszystkie żele do higieny intymnej, myj okolice intymne najzwyklejszym mydłem (np. Szary Jeleń),

  • zrezygnuj z obcisłych spodni, noś wyłącznie przewiewną bieliznę bawełnianą,

  • wyeliminuj z diety cukry,

  • postaraj się wzmocnić ogólną odporność organizmu,

  • pij kefiry, możesz kupić też preparat Lacibios Femina, kompozycję dwóch starannie dobranych szczepów bakterii kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić i utrzymać prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego,

  • domowe sposoby takie jak podmywanie się jogurtem lub wprowadzanie do pochwy tamponu nasączonego jogurtem czy – jak niektórzy radzą – czosnkiem nieszczególnie są godne polecenia. Grzybica pochwy powinna być przede wszystkim zdiagnozowana i leczona u lekarza ginekologa.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie leki bez recepty na grzybicę pochwy? CENY

Grzybica pochwy to dolegliwość, która dopada nas wyjatkowo często latem i podczas wyjazdów. Jak ją leczyć?

Grzybica pochwy: objawy grzybicy pochwy, leczenie grzybicy pochwy

Grzybica pochwy choć raz w życiu zdarza się niemal każdej dorosłej kobiecie. Objawy ma bardzo nieprzyjemne, ale stosunkowo prosto można ją wyleczyć. Grzybica pochwy: objawy grzybicy pochwy,...

LEKI BEZ RECEPTY NA GRZYBICĘ POCHWY. Jakie leki na grzybicę możesz kupić w aptece?

Jakie leki bez recepty na grzybicę pochwy? Grzybica pochwy jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecych. Szacuje się, że 75% kobiet przynajmniej raz w życiu miało grzybicę. Nie leczona choroba...

Aktualizacja: 17.04.2018 15:37
Autor: stulbia modra
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców]

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.