porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić, aby nie zarazić się wirusem grypy? Jak uniknąć zarażenia grypą? Jak co roku o tej porze, w Polsce panuje epidemia ...
Sposoby na złagodzenie bólu stłuczonej kości ogonowej.

Jak leczyć STŁUCZENIE KOŚCI OGONOWEJ?

Zimą, kiedy na dworze mróz i śnieg, o upadek nie jest trudno. Szczególnie, że z odśnieżaniem chodników bywa różnie. Wystarczy wtedy tylko lekka odwilż i przy pierwszym mrozie chodnik zamienia się w ślizgawkę. Najczęściej na takich wywrotkach cierpi nasza kość ogonowa. Co robić, gdy ją stłuczemy?

Stłuczenie kości ogonowej jest bardzo uciążliwe i bolesne. Co więcej, dokucza nam zarówno kiedy stoimy, jak i kiedy siedzimy. Nawet leki przeciwbólowe nie są w stanie w pełni zniwelować uciążliwości tego urazu. Najlepszym lekarstwem jest czas, ale istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu i przyspieszenie regeneracji zbitej tkanki.  

  • Okłady – jak najszybciej po wystąpieniu urazu połóż na stłuczone miejsce zimny okład. Kompresy z lodu możesz stosować aż do momentu zejścia opuchlizny. Wtedy lepiej jest przestawić się na ciepłe okłady.

  • Poduszka – to teraz twój największy przyjaciel. Ponieważ gojenie stłuczonej kości ogonowej może trwać nawet kilkadziesiąt dni, warto postarać się o specjalną poduszkę rehabilitacyjną (z dziurką), dzięki której siedzenie będzie mniej uciążliwe. Pamiętajmy jednak, że nawet ze specjalną poduszką, przy stłuczonej kości ogonowej nie powinno się długo siedzieć.

  • Maści – każde stłuczenie warto smarować specyfikami, które działają przeciwbólowo i wspomagają regenerację. Jeśli z naszym urazem nie wybraliśmy się do lekarza, to pomocy w wyborze odpowiedniej maści udzieli nam farmaceuta, my polecamy m.in. Ibalgin Sport, Aescin żel czy Artresan Activ.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Uraz kości ogonowej - i co dalej? PORADY Uraz kości ogonowej -  i co dalej? PORADY

Zimą nietrudno o uraz kości ogonowej. Sprzyja temu uprawianie sportów zimowych, ale nieraz nawet niewinny spacer - za sprawą oblodzonej nawierzchni - może się skończyć wypadkiem i stłuczeniem.

Aktualizacja: 03.10.2013 03:08
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Jaroszewicz: kim jest partnerka Andrzeja Chyry i matka jego dziecka?

Paulina Jaroszewicz to 26-letnia asystentka kierownika produkcji. Przy jednej z ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.