porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uniknąć zakażenia rzeżączką?
Jak uniknąć zakażenia rzeżączką? Rzeżączka jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób wenerycznych. Czy wiesz, ...
Naturalne sposoby na suchość w gardle i suchy kaszel

Jak leczyć SUCHY KASZEL?

Suchy kaszel bywa bardzo męczący, szczególnie w nocy. Pomożemy ci się z nim uporać w naturalny sposób. Poznaj domowe, nieinwazyjne środki na pozbycie się suchego kaszlu.

Czym wywołany jest suchy kaszel?

Źródłem suchego kaszlu, który napada nas znienacka i utrudnia normalne funkcjonowanie, zazwyczaj jest wysuszona błona śluzowa krtani. Dlatego suchy kaszel może być wywołany przez:

 • dym papierosowy,
 • picie napojów gazowanych lub zimnych,
 • picie dużej ilości czarnej herbaty,
 • przebywanie przez długi czas w pomieszczeniach klimatyzowanych,
 • zażywanie kropli i leków na katar zawierających pseudoefedrynę, która wysusza śluzówkę,
 • alergie.

Jeśli suchy kaszel nie ustępuje po kilku dniach, towarzyszy mu gorączka lub inne objawy grypowe, należy udać się do lekarza.

Jak w naturalny sposób leczyć suchy kaszel?

Przy suchym kaszlu nie musisz od razu sięgać po środki farmakologiczne. Naturalne sposoby nie działają równie szybko jak leki, ale przynoszą trwałe rezultaty. Domowe sposoby na pozbycie się suchego kaszlu to:

 • picie mielonego siemienia lnianego raz dziennie,
 • picie soków lub napojów z aloesem,
 • picie naparu z imbiru,
 • picie soli emskiej (dostępna w każdej aptece),
 • tabletki ziołowe z prawoślazem, tymiankiem i podbiałem lub tabletki Isla,
 • inhalacje z witaminy A+E (tradycyjne lub wykonane specjalnym inhalatorem).

Przy suchym kaszlu warto nawilżać pomieszczenia, w których przebywamy. Najprostszy sposób to kupno nawilżacza powietrza lub wstawienie do pokoju miski z wodą/ powieszenie mokrego ręcznika - wtedy woda powoli paruje i nawilża powietrze.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Syrop z sosny - cudowny lek na przeziębienie i suchy kaszel. Syrop z sosny - cudowny lek na przeziębienie i suchy kaszel.

Syrop z sosny to znakomity lek wykrztuśny i przeciwbakteryjny, posiadający również wiele innych właściwości leczniczych. Jak samodzielnie przygotować nalewkę na pędach sosny? Jak zrobić syrop z sosny?

Aktualizacja: 10.12.2012 09:12
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.