porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak leczyć zespół niespokojnych nóg? Przyczyny i objawy zespołu niespokojnych nóg Często, szczególnie w stanie spoczynku, bolą cię nogi? Odczuwasz przymus ...
Jak leczyć zajady u dzieci, u dziecka. Jak leczyć zajady w kącikach ust domowymi sposobami

Jak leczyć zajady? Czym wyleczyć zajady i jak się ich pozbyć z kącików ust?

Zajady nie tylko szpecą nasze usta, ale też są bolesne. Kąciki ust pękają i tworzy się stan zapalny. Zajady uprzykrzają życie. Sprawdź, jak powstają zajady? Jak leczyć zajady? Co robić aby pozbyć się zajadów?

Gdy zajady często się odnawiają, trzeba skontaktować się ze specjalistą. Może on zalecić badanie krwi, aby stwierdzić czy przyczyną powstawania zajadów nie jest anemia. Może zalecić zmianę diety i picia większej ilości wody.

1. Kremy nawilżające na zajady

Aby pozbyć się zajadów należy często smarować usta i skórę wokół ust kremami nawilżającymi, by spowolnić łuszczenie skóry. Można do nich dodać kroplę witaminy A

2. Maść z hydrokortyzonem na zajady

Na zajady nakładamy maść z hydrokortyzonem i robimy 30-minutowe kompresy z zimnej wody i octu w proporcji 1 do 1.

3. Bez cukru i drożdży

Wyeliminuj ze swojej diety cukier i produkty drożdżowe

4. Bez alkoholu

Gdy cierpisz na zajad, unikaj wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych

5. Zielone warzywa

Wprowadź do swojej diety zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak czy kapusta. One pomogą zwalczyć zajad.

6. Witamina B w walce z zajadem

Zajady mogą być efektem braku witaminy B6 i B2. Można je łykać w tabletkach lub zwiększyć spożywanie produktów zawierających witaminy z grupy B, które mamy w rybach, mięsie, także drobiowym, jajkach, przetworach mlecznych, zielonych warzywach takich jak kapusta, szpinak, fasola oraz w kiełkach i bananach.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak odetkać zatkany nos? Jak odetkać zatkany nos?

Jesienna pogoda sprzyja infekcjom. Pierwszym symptomem przeziębienia zwykle jest katar. Lecząc zatkany nos, zacznijmy od domowych sposobów, które nie odbiją się negatywnie na naszym zdrowiu.

Jak wyleczyć bezsenność domowym sposobem?

Sen powinien trwać 8-9 godzin na dobę. Z wiekiem potrzeba snu maleje, jednak 7 godzin ciągłego snu to absolutne minimum, aby organizm ludzki mógł sprawnie funkcjonować. Co robić jeśli trudno przespać...

Aktualizacja: 03.02.2013 19:18
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.