porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ból zębów: 4 domowe sposoby. Co robić?
Ból zębów: 4 domowe sposoby. Co robić? Ból zęba najczęściej jest spowodowany powstaniem stanu zapalnego. Jak sobie ...
Zapalenie krtani jest chorobą wirusową, której czasem może towarzyszyć również zakażenie bakteryjne. Zapalenie krtani najczęściej pojawia się jako powikłanie kataru, przeziębienia czy choroby gardła.

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jak złagodzić kaszel?

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jak złagodzić kaszel?

Zapalenie krtani jest chorobą wirusową, której czasem może towarzyszyć również zakażenie bakteryjne. Zapalenie krtani najczęściej pojawia się jako powikłanie kataru, przeziębienia czy choroby gardła.

fot.: Photos.com
Zapalenie krtani może obejmować same struny głosowe ale również inne części krtani. Objawy zapalenia krtani to chrypka, uczucie obcego ciała w gardle, zatkany nos, kaszel, podwyższona temperatura. W przypadku bakteryjnego zakażenia krtani pojawia się ropna wydzielina. Jak leczyć zapalenie krtani?

Jakie warunki stworzyć choremu na zapalenie krtani?

Leczenie zapalenia krtani trwa około dwóch tygodni. Chory powinien leżeć w łóżku, w pokoju o temperaturze nie wyższej niż 20oC - takie warunki pozwolą złagodzić kaszel. Z kolei zbyt ciepłe powietrze w pomieszczeniu może nasilać ataki kaszlu. Z tego samego powodu pokój chorego musi być stale nawilżany i wietrzony - jeżeli nie masz elektrycznego nawilżacza, kładź na kaloryferach mokre, grube ręczniki.

Czym leczyć zapalenie krtani?

W przypadku wirusowego zapalenia krtani, z leków wystarczą preparaty przeciwzapalne (dostępne bez recepty), syrop hamujący kaszel (na noc) i rozrzedzający wydzielinę (w ciągu dnia). Antybiotyk będzie konieczny dopiero wtedy, gdy wirusowe zapalenie krtani przerodzi się w bakteryjne zapalenie krtani.
Jeśli masz zapalenie krtani, to przez cały czas choroby obowiązuje oszczędzanie głosu – mówić można tylko szeptem. Nie wolno palić ani używać ostrych przypraw, które mogłyby podrażnić krtań. Ze względu na ból towarzyszący połykaniu wskazane jest podawanie choremu niezbyt gorących, półpłynnych dań.

  • Aby złagodzić ból krtani smaruj szyję kamforą i owijaj ciepłym szalikiem, rób inhalacje, np. z naparu rumianku lub szałwi.
  • Nie płucz gardła, bo w przypadku zapalenia krtani jest to nieskuteczne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Domowe sposoby na zapalenie spojówek. Jak leczyć zapalenie spojówek?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Syrop z sosny - cudowny lek na przeziębienie i suchy kaszel. Syrop z sosny - cudowny lek na przeziębienie i suchy kaszel.

Syrop z sosny to znakomity lek wykrztuśny i przeciwbakteryjny, posiadający również wiele innych właściwości leczniczych. Jak samodzielnie przygotować nalewkę na pędach sosny? Jak zrobić syrop z sosny?

Jakie są objawy zapalenia krtani? Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu

Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu nie zdarza się często, ale jest bardzo dokuczliwe. Jakie są objawy zapalenia krtani po przebytym przeziębieniu? Jak przebiega leczenie...

Jak leczyć zapalenie krtani?

Zapalenie krtani to jedna z najczęstszych infekcji górnych dróg oddechowych. Typowym objawem choroby jest chrypka, drapanie w gardle i suchy, męczący kaszel.

Aktualizacja: 09.01.2013 11:49
Autor: ap
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?

André Brink, jedne z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich nie żyje. Międzynarodowe ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.