porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY - przyczyny, skutki, jakie leczenie? Nadczynność tarczycy to choroba wywoływana przez nadmiar hormonu produkowanego przez ...
Masz zapalenie krtani? Wykorzystaj moc inhalacji!

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jakie sposoby i praktyczne porady?

W zapaleniu krtani nie sprawdzają się antybiotyki. Często najskuteczniejsze okazują się domowe metody leczenia. Mówimy, jakie są najlepsze i sprawdzone metody leczenia zapalenia krtani.

Zapalenie krtani najczęściej powodowane jest przez zakażenie wirusowe bądź powikłania po przeziębieniu. Infekcja krtani powoduje chrypę, problemy z przełykaniem, dolegliwe uczucie wysychania, suchy kaszel i bardzo często zanik głosu. Zapalenia krtani nie da leczyć się antybiotykami, gdyż wirusy nie są podatne na ich działanie.

Nieprzyjemne zapalenie krtani nie jest niebezpieczną chorobą. W lżejszym stadium można ją leczyć metodami domowymi. Trzeba jednak pamiętać, że skutki zapalenia krtani utrzymują się dość długo. Z uwagi na podrażnienie krtani i jej wysuszanie się warto zadbać o właściwą wilgotność powietrza w mieszkaniu. Chory powinien przyjmować w tym okresie jak najwięcej płynów. Dobrze jest pić rozgrzewające herbaty z dodatkiem miodu i soku malinowego.

Tak jak przy chorobach gardła dobry wpływ na chorego podczas zapalenia krtani mają różne inhalacje. Do gorącej wody możemy dodać olejek eukaliptusowy i 2 -3 razy dziennie wdychać parę. W leczeniu sprawdzają się również inhalacje z rumianku. Za to zdecydowanie należy unikać papierosów, które tylko pogarszają stan chorego wysuszając podrażnioną krtań.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są objawy zapalenia krtani? Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu

Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu nie zdarza się często, ale jest bardzo dokuczliwe. Jakie są objawy zapalenia krtani po przebytym przeziębieniu? Jak przebiega leczenie...

Jak leczyć zapalenie krtani?

Zapalenie krtani to jedna z najczęstszych infekcji górnych dróg oddechowych. Typowym objawem choroby jest chrypka, drapanie w gardle i suchy, męczący kaszel.

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jak złagodzić kaszel? Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jak złagodzić kaszel?

Zapalenie krtani może obejmować same struny głosowe ale również inne części krtani. Objawy zapalenia krtani to chrypka, uczucie obcego ciała w gardle, zatkany nos, kaszel, podwyższona temperatura. W...

Aktualizacja: 30.04.2012 08:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?

Make Life Harder, czyli MLH powstał po to, by obśmiać ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.