porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Śmierć pnia mózgu, śmierć mózgowa – jak się ją stwierdza?
Śmierć pnia mózgu, śmierć mózgowa – jak się ją stwierdza? Śmierć pnia mózgu uznawana jest za śmierć człowieka jako takiego. ...
Sposoby na zatkany nos - które najskuteczniejsze? Jak poradzić sobie z katarem?

Jak odetkać zatkany nos? SKUTECZNE LEKI i DOMOWE SPOSOBY

Jak odetkać zatkany nos? SKUTECZNE LEKI i DOMOWE SPOSOBY

Jak poradzić sobie z katarem? Po jakie preparaty sięgnąć? Jakie domowe sposoby pomogą na zatkany nos?

fot.: Photos.com
Zatkany nos to wyjątkowo dokuczliwy objaw przeziębienia. Co pomoże na katar? Sięgnąć możemy zarówno po preparaty z apteki, jak i stare, sprawdzone domowe sposoby na zatkany nos.

Co pomoże na katar? Podobno leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni. Nie oznacza to jednak, że nie da się złagodzić objawów kataru i odetkać zatkanego nosa. Jak to zrobić?

>>> KATAR – jak odetkać ZATKANY NOS? Płukanie nosa, krople, a może inhalacje? [KLIKNIJ!]

Pierwszą i najpopularniejsza metoda jest wyprawa do apteki. Tam zmienionym grubym głosem prosimy o „coś na katar”. Co najlepiej wybrać? Na rynku jest wiele preparatów, których producenci obiecują natychmiastowe odetkanie nosa. Możemy kupić aerozol lub krople do nosa, a także tabletki.

Krople do nosa skutecznie leczą objawy kataru, jednak wiele osób narzeka na ich dość trudną aplikację. Łatwiejsze w aplikacji są nowoczesne sztyfty do nosa.

Jeśli zdecydujemy się na sztyft do nosa, warto poprosić o taki, który dodatkowo nawilża błonę śluzową nosa. Niektóre sztyfty ponadto oczyszczają błonę śluzową nosa, szczególnie gdy powietrze jest suche, a także gdy występuje w nim zwiększona ilość pyłków lub kurzu.

W aptece dostaniemy także rozmaite preparaty do inhalacji – które odtykają nos i nawilżają błonę śluzową.

Popularne są także tabletki na katar. Większość z nich zawierają chlorowodorek pseudoefedryny, który ma działanie pobudzające, dlatego tabletki na katar mogą utrudniać zasypianie. Najlepiej więc przyjmować je rano.

>>> KATAR i zatkany nos: domowe sposoby. Jak odetkać zatkany nos? [KLIKNIJ!]

Stosować możemy także domowe metody na zatkany nos. Jedną z nich jest używanie intensywnie pachnących przypraw, takich jak czosnek, chrzan, pieprz czy ostra papryka.

Odetkać nos pomaga także picie gorących naparów ziołowych, na przykład z majeranku. Doskonale na katar robią także kąpiele z dodatkiem olejku eukaliptusowego.

Przy zatkanym nosie możemy sobie również zrobić parówkę z użyciem wrzątku oraz sody oczyszczonej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak spać z zatkanym przez katar nosem? [PRAKTYCZNE RADY] Jak spać z zatkanym przez katar nosem? [PRAKTYCZNE RADY]

Leczony czy nie - trwa cały tydzień. Jak go przeżyć w najlepszym komforcie? W ciągu dnia można funkcjonować normalnie, z paczką chusteczek w pogotowiu. Najgorsze są noce, bo zatkany nos nie daje...

KATAR - jak odetkać ZATKANY NOS? Płukanie nosa, krople, a może inhalacje?

Zatkany nos to zmora wszystkich przeziębionych, zagrypionych i alergików. Kiedy uczucie zatkania nosa nie ustępuje po kilku dniach leczenia, nawraca i przeszkadza nocą - warto wybrać się do...

Jak odetkać zatkany nos? Jak odetkać zatkany nos?

Jesienna pogoda sprzyja infekcjom. Pierwszym symptomem przeziębienia zwykle jest katar. Lecząc zatkany nos, zacznijmy od domowych sposobów, które nie odbiją się negatywnie na naszym zdrowiu.

Aktualizacja: 15.10.2013 10:48
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.