porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy filtr do wody z odwróconą osmozą to dobry pomysł?
Czy filtr do wody z odwróconą osmozą to dobry pomysł? Uzdatnianie wody za pomocą filtrów do odwróconej osmozy sprawia, że ...
Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach? Sposoby na odciski

ODCISKI NA STOPACH. Jak usunąć odcisk? Jak poradzić sobie z odciskami?

Odciski to efekt noszenia niewygodnych lub zbyt ciasnych butów. Są one bolesne i nieestetycznie wyglądają. Radzimy, jak się z nimi uporać. Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach? Sposoby na odciski.

Jak radzić sobie z odciskami?

1. Kąpiel w wodzie z solą

Codzienne mocz nogi w ciepłej wodzie z solą (łyżka soli na litr wody). Zgrubienia przecieramy pumeksem, a następnie myjemy nogi siarkowym mydłem. Po starannym osuszeniu wcieramy w stopy tłusty krem.

2. Okład z czosnku

Skórę wokół odcisku smarujemy wazeliną, a na odcisk przykładamy rozgnieciony kawałeczek czosnku zmieszany z odrobiną oliwy z oliwek. Stopę owijamy bandażem. Po kilku godzinach odcisk powinien być na tyle miękki, że będzie można go usunąć.

3. Cebula

Pokrojoną w talarki cebulę zalej octem i mocz przez godzinę. Następnie rozmiękczony plaster przyłóż na odcisk i owiń bandażem. Opatrunek zostaw na noc. Stosuj codziennie, aż odcisk zmięknie tak, że będzie go można zdjąć.

4. Rumianek, soda i cebula

Mocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i ochłodzonego naparu z torebki kwiatostanu rumianku. Wystarczy 1 łyżeczka sody na 2 litry wody. Już po kwadransie stopy będą miękkie, wtedy należy w miejsce odcisku przyłożyć grubszy plaster podpieczonej na ogniu cebuli. Taki okład należy zawinąć bandażem i pozostawić najlepiej na noc.

5. Skórka cytryny

Zabieg robimy wieczorem. Skórkę cytryny przykładamy na odcisk wewnętrzną, białą stroną. Stopę bandażujemy. Rano odcisk powinien być gotowy do zdjęcia, jeśli nie - zabieg powtarzamy.

6. Olejek rycynowy

Dwa razy dziennie smarujemy olejkiem odcisk aż do jego całkowitego wysuszenia.

7. Rodzynki

Wieczorem umyć stopy i wysuszyć. Na odciski położyć poprzecinane rodzynki, tak aby strona przecięta stykała się z odciskiem. Całość obwiązać gazą. Pozostawić na noc. Powtarzać przez parę kolejnych dni aż odcisk sam odejdzie od skóry.

8. Kora z dębu i wódki

Przygotuj napar z kory dębu. Do podgrzanej wody wrzuć korę (5 łyżek na 1 litr wody), doprowadź do wrzenia i gotuj przez 30 min. Ostudź, odcedź i wlej do miski z ciepłą wodą. Dodaj 1 łyżkę wódki. Mocz stopy około 15 minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Herbaty rozgrzewające - domowe mikstury lekarstwem na przeziębienie. Herbaty rozgrzewające - domowe mikstury lekarstwem na przeziębienie.

Szybko rosnąca gorączka, silne bóle mięśni i stawów oraz głowy to objawy pojawiające się przy grypie. Najlepszym „lekarstwem” na tę infekcję są domowe specyfiki i wygrzanie się w łóżku. Sprawdź, jak...

Jak prawidłowo DBAĆ O STOPY? Praktyczne porady i wskazówki

Stopy noszą nas od chwili, gdy jako niemowlęta zrobimy pierwszy krok, biegają, tańczą, kopią piłkę... Zaczynamy poświęcać im większą uwagę dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości. A przecież...

Jak poradzić sobie z mdłościami?

Mdłości najczęściej są wywołane niestrawnością, spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu, zatruciem, a także ciążą, lękiem czy przemęczeniem. By samopoczucie wróciło jak najszybciej do normy, wystarczy...

Aktualizacja: 31.10.2012 23:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.