porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak LECZYĆ grzybicę pochwy DOMOWYMI SPOSOBAMI? Jak zapobiegać? Grzybicy pochwy nie wyleczysz samodzielnie. Bez środków dostępnych wyłącznie na ...
Szpecący problem - jak walczyć z brodawkami płaskimi?

Jak pozbyć się BRODAWEK PŁASKICH?

Brodawki dość ciężko zwalczyć. Potrafią się szybko rozprzestrzenić, dlatego im prędzej zaczniemy z nimi walczyć, tym lepiej. Jak pozbyć się uciążliwych brodawek płaskich?

Ten typ brodawek pojawia się zwykle u osób młodych. Mają wielkość kilku milimetrów i gładką powierzchnię; są lekko wypukłe. Jedyny dyskomfort związany z ich obecnością (zazwyczaj na twarzy i dłoniach) to ich szpecący wygląd. Zdarza się, że brodawki zanikają same, jeśli jeśli tego nie zrobią, tylko zaczną się rozprzestrzeniać, jak najszybciej zacznijmy je leczyć.

Leczenie farmakologiczne brodawek

Po pierwsze musimy pamiętać, aby starać się nie dotykać brodawek, aby ich nie roznosić. Leczenie warto zacząć od maści i kremów zwalczających brodawki. Smarujmy nimi szczególnie te największe z brodawek i tę, która pojawiła się jako pierwsza (brodawka matka), bo to ona głównie powoduje się rozprzestrzenianie całej reszty.

Leczenie zabiegowe

Jeśli farmaceutyki nie pomogą, być może konieczne będzie usunięcie ich laserowo. Jednak ta metoda nadaje się jedynie, jeśli mamy mało brodawek, bo pominięcie nawet jednej może spowodować nawrót problemu. Niestety, zabieg ten jest dość bolesny, bo wymaga wbijania igły w brodawki. Jego koszt zależy od ilości zmian, jednak oscyluje w granicy 100-200 zł.

Bardziej skutecznym sposobem są zabiegi Darsonwalem. Po kilku zabiegach (koszt jednego to około 30 zł) brodawki przesuszają się i odpadają. Dodatkowo można wykonać je u kosmetyczki. Darsonwalizacja polega na wykorzystaniu prądu (300-500 kHz) do rozszerzenia naczyń krwionośnych i odżywienia skóry. Dodatkowo zabieg ten działa bakteriobójczo.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Brodawki – jak sobie z nimi radzić? [LECZENIE] Brodawki – jak sobie z nimi radzić? [LECZENIE]

Brodawki wirusowe, zwane też potocznie kurzajkami, powstają w wyniku zagnieżdżenia się wirusa HPV (brodawczak), przenoszonego przez kontakt z naskórkiem. Brodawki najczęściej pojawiają się na palcach...

Brodawki płaskie: jakie są ich przyczyny, jakie leczenie? Brodawki płaskie: jakie są ich przyczyny, jakie leczenie?

Brodawki są prawdziwym utrapieniem dla wielu, szczególnie młodych ludzi. Stąd też ich druga nazwa: brodawki młodociane. Występują na rękach, czole, twarzy a ich pojawienie się może sygnalizować, że...

Czy wiesz, jak leczyć świerzb?

W przeciwieństwie do innych chorób skóry, świerzbowi towarzyszy zwykle bardzo charakterystyczny objaw: obecność w skórze jednego lub więcej kanalików, gdzie samice roztoczy składają swoje jaja.

Aktualizacja: 27.01.2013 22:54
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
GRAŻYNA KULCZYK: kim jest? Co osiągnęła jedna z najbogatszych kobiet w Polsce?

W tegorocznym rankigu najbogatszych kobiet przeprowadzonym przez „Wprost” Grażyna Kulczyk ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.