porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak nie dać się wiosennemu przesileniu? W końcu nadeszła – wyczekiwana i wytęskniona wiosna. Warto tylko ...
Cała Polska czeka na wyniki sekcji zwłok półrocznej Magdy z sosnowca - czy potwierdzi się wersja matki o wypadku, czy było to zabójstwo?

Jak przebiega SEKCJA ZWŁOK? Badanie pośmiertne na jakie pytania daje odpowiedź?

Sekcję zwłok przeprowadza się w każdym przypadku śmierci gwałtownej lub podejrzenia o taką śmierć, a także wtedy, gdy zgon nastąpił z przyczyn niewyjaśnionych. Dokładne zbadanie zwłok może być dowodem przestępstwa lub niewinności. Sekcja półrocznej Magdy z Sosnowca ma dać odpowiedź, czy prawdziwa jest wersja matki o wypadku, czy było to raczej planowane zabójstwo.

Sekcja zwłok zawsze składa się z dwóch czynności: oględzin zewnętrznych ciała i oględzin wewnętrznych, polegających na obejrzeniu narządów wewnętrznych. Same tylko oględziny ciała zewnętrzne są jedynie badaniem wstępnym, bo jedynie na ich podstawie nie da się ustalić przyczyny śmierci ani odpowiedzieć na większość pytań dotyczących okoliczności śmierci. Po zewnętrznych oględzina ciała następuje sekcja zwłok. 

Sekcja zwłok polega na otwarciu i zbadaniu trzech części ciała - jamy czaszkowej, klatki piersiowej i brzucha, w razie potrzeby bada się także pozostałe części ciała.

W przypadku istniejącego podejrzenia, iż śmierć nastąpiła wskutek przestępstwa, przeprowadza się sekcję sądowo-lekarską, zawsze na zlecenie prokuratora lub sądu i zgodnie z kodeksem postępowana karnego. Zazwyczaj oględziny ciała jak i sekcja przeprowadzane są przez biegłego lekarza, w obecności prokuratora.

Z przebiegu sekcji biegły lekarz zawsze sporządza opinię i pisze protokół.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Śmierć z wychłodzenia. Co się dzieje z człowiekiem, który umiera z zimna?

Każdej zimy wielu ludzi umiera z wychłodzenia organizmu. Najbardziej zagrożeni są bezdomni, przebywający w nieogrzewanych pomieszczeniach typu altanki działkowe czy pustostany, oraz pijący alkohol....

Kiedy musi być przeprowadzona sekcja zwłok? Czy rodzina musi wyrazić na nią zgodę?

Kiedy musi być przeprowadzona sekcja zwłok? Czy sekcję zwłok można wykonać bez zgody rodziny osoby zmarłej? Kto wydaje zgodę na przeprowadzenie sekcji zwłok u osób zmarłych w niejasnych...

Aktualizacja: 28.04.2013 00:13
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA

Wojciech Modest Amaro, właściciel Atelier Amaro jest docenionym kucharzem nie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.