porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak ZOSTAĆ DAWCĄ SZPIKU? Jak wygląda POBIERANIE SZPIKU? Każdy z nas ma w sobie moc leczenia innych. Być ...
Woda w kolenie często pojawia się po urazach tego stawu jak skręcenie lub zwichnięcie.

Jak się pozbyć WODY W KOLANIE? Co to za dolegliwość i jak ją leczyć?

Woda w kolanie to dość częste schorzenie. Można próbować je leczyć domowymi metodami, ale najpewniejsza jest punkcja wykonana przez lekarza.

Woda w kolanie to skutek nadmiernego przeciążenia stawu kolanowego. Woda w kolenie często pojawia się po urazach tego stawu jak skręcenie lub zwichnięcie. Na tę dolegliwość często skarżą się osoby uprawiające sporty mocno obciążające kolana. Dlatego woda w kolenie może być skutkiem zbyt intensywnej jazdy na nartach, gry w piłkę czy jazdy na rowerze.

Dlaczego woda zbiera się w kolanie? Nadwyrężona tkanka stawu kolanowego wymaga natychmiastowego chłodzenia. Woda zbiera się w kolanie, żeby ochłodzić rozpalone miejsce. Problem wymaga konsultacji lekarza. Ale zanim trafimy do ortopedy sami możemy zadbać o nasze kolano. Staw przede wszystkim trzeba oszczędzać. Unikajmy chodzenia. Załóżmy opaskę elastyczną, która usztywni nieco staw chroniąc nas przed kolejnymi mikrouszkodzeniami.

Dobrze jest jak najszybciej zastosować zimne okłady na kolano. Pomogą chłodzić rozpalony staw i zmniejszą jego obrzęk. Starym, ale wciąż niezawodnym, sposobem są okłady z kapusty. Liście kapusty mrozimy w lodówce, a potem okładamy opuchnięte kolano i zawijamy bandażem elastycznym. Jeśli uraz jest poważny, a opuchlizna nie znika musimy skontaktować się z lekarzem. Najczęstszą metodą usunięcia wody z kolana jest tzw. punkcja kolana. Lekarz nakłuje kolano w odpowiednim miejscu i za pomocą strzykawki odessie nadmiar wody ze stawu kolanowego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak leczyć wodę w kolanie? Jak leczyć wodę w kolanie?

Woda w kolanie, to nieprzyjemne zjawisko. Ta dolegliwość zdarza się nie tylko sportowcom i potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Dowiedz się, jakie są przyczyny pojawienia się wody w kolanie i jak...

Aktualizacja: 07.05.2012 07:10
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.