porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Na czym polega REAKCJA ALERGICZNA? Na początku XX wieku tylko 1 proc. społeczeństwa cierpiał na ...
Jakie są najlepsze sposoby na udawanie choroby?

Jak udawać chorobę? Jak skutecznie symulować?

Udawanie choroby może nie jest najbardziej moralnym sposobem uchylania się od obowiązków, ale czasami bywa konieczne. Jeśli już sytuacja wymaga, żeby zaprezentować pełen wachlarz chorobowych objawów, jak robić to najefektywniej?

Kiedy terminy i obowiązki wzywają, a nie ma się czasu ani siły na ich realizację, najlepszym sposobem jest pozwolenie na odpoczynek starganym nerwom i przemęczonemu organizmowi symulując chorobę. Co jednak zrobić, aby domniemana choroba budziła jak najmniej zastrzeżeń osób, które będą nas z niej rozliczać: rodziców, profesorów, kolegów, przełożonych, a nawet lekarzy?

Jak symulować chorobę?

Przede wszystkim na początku musimy ustalić do kogo głównie skierowane jest nasze przedstawienie. Najambitniejszym odbiorcą z oczywistych powodów jest lekarz - to właśnie on jako jedyny jest w stanie zapewnić nam upragnione zwolnienie. Najlepszą metodą jest obranie drogi dolegliwości żołądkowych: są najtrudniejsze do zweryfikowania, jednak nie zapewnią długiego okresu usprawiedliwionego pobytu w domu.

Dolegliwości trawienne to doskonały sposób również na inne osoby, które mają uwierzyć w naszą chorobę. To taki typ dolegliwości, kiedy otoczenie woli nie wnikać w szczegóły tego, co dokładnie nam jest i godzi się na naszą kilkudniową absencję.

Jeśli brakuje nam odwagi na użycie żołądkowej karty, pozostają inne, mniej skuteczne i bardziej konwencjonalne metody symulowania choroby: prezentowanie otoczeniu termometra z temperaturą naszej herbaty, przymykanie oczu (koniecznie niepomalowanych!), mówienie ściszonym i bolejącym głosem oraz ciągłe powtarzanie jak bardzo źle się czujemy. Aż w końcu uwierzą...

SKOMENTUJ
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 03.05.2015 23:27
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.