porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Łysienie u mężczyzn. FAKTY I MITY. Z jakiego powodu WYPADAJĄ WŁOSY? Wypadają Ci włosy? Łysienie androgenowe to najpowszechniejszy typ łysienia jest ...
USG u dziewicy - aby ograniczyć stres przed wizytą u ginekologa do minimum należy odpowiednio się do niej przygotować.

Jak wygląda pierwsze ginekologiczne USG u dziewicy? Wszystko o pierwszej wizycie u ginekologa

Jak wygląda pierwsze ginekologiczne USG u dziewicy? Wszystko o pierwszej wizycie u ginekologa
fot.: Photos.com
Dziewczyny, które nigdy nie współżyły z mężczyzną, obawiają się swojej pierwszej wizyty u ginekologa. Tymczasem dbanie o zdrowie intymne kobiety nie powinno wiązać się ani ze wstydem, ani ze stresem. Podpowiadamy, jak wygląda pierwsza wizyta dziewicy u ginekologa oraz jak się do niej przygotować.

Stres przed ginekologiem to naturalny odruch

Badanie ginekologiczne dotyka sfery intymnej kobiety. Dla młodej dziewczyny, która nie zaznała jeszcze w swoim życiu seksu już samo rozebranie się przed obcą osobą wywołuje ogromny stres i skrępowanie. Każdy ginekolog rozumie dyskomfort psychiczny, szczególnie młodych pacjentek, dlatego na pierwszej wizycie zachowuje szczególną delikatność. Wszystko po to, by dziewica zrelaksowała się, a zaplanowane badanie przebiegło szybko i w miarę możliwości przyjemnie.

Jak przygotować się do wizyty?

Aby ograniczyć stres przed wizytą u ginekologa do minimum należy odpowiednio się do niej przygotować. W tym celu radzimy:

• Udaj się do dobrego, poleconego przez znajomych ginekologa.

Przygotuj informację na temat regularności i obfitości cyklu miesiączkowego, datę pierwszej i ostatniej miesiączki, przebyte choroby, niepokojące objawy, jakie zaobserwowałaś.

• Przed pierwszą wizytą wypij dużo płynów, tak aby podczas badania mieć pełen pęcherz. Dlaczego? Ponieważ pierwsze USG kobiety, która jest dziewicą badane jest poprzez powłoki brzuszne, a nie pochwę.

• Na dzień przed badaniem nie jedz potraw wzdymających, gdyż gromadzące się w jelitach gazy mogą zamazać obraz USG.

Przed USG czeka cię wywiad lekarski oraz badanie narządów zewnętrznych

Zanim lekarz przystąpi do badania, przeprowadzi z tobą rozmowę na temat obfitości i regularności cyklu, niepokojących objawów itd. Jeszcze przed wykonaniem USG, ginekolog obejrzy twoje zewnętrzne narządy płciowe, oceni budowę warg sromowych większych i mniejszych, wzgórka łonowego, odbytu, w celu wykluczenia guzków zbada też piersi.

Jak wygląda ginekologiczne USG u dziewicy?

Samo badanie USG trwa krótko. Dziewice badane są przez powłoki brzuszne. Ginekolog smaruje brzuch pacjentki specjalnym żelem, nanosi go również na głowice ultrasonografu,  a następnie wodzi po skórze kobiety. Na ekranie monitora pojawia się obraz wewnętrznych narządów płciowych pacjentki. Ginekolog widzi i ocenia, czy kobieta ma macicę i jajniki, jaki jest ich kształt, zwraca uwaga również na ewentualne wady rozwojowe.

Po USG lekarz informuję pacjentkę o stanie jej intymnego zdrowia i jeśli są ku temu przesłanki, przypisuję lekarstwa lub daje skierowanie na dodatkowe badania.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak leczyć grzybicę pochwy? Jak się pozbyć tej dokuczliwej dolegliwości? Jak leczyć grzybicę pochwy? Jak się pozbyć tej dokuczliwej dolegliwości?

Grzybica pochwy, czyli inaczej kandydoza, to intymny problem, który spotyka 1/3 kobiet przynajmniej raz w życiu. Jeśli swędzenie i objawy podobne do zapalenia pęcherza dotyczą również ciebie,...

Po czym poznać dobrego ginekologa? Dowiedz się tego, zanim zaplanujesz wizytę.

Jakie cechy powinien mieć ginekolog, by można mu było zaufać? Oto krótki poradnik, na co zwracać uwagę, wybierając lekarza tej specjalności. Sprawdź, czy wiesz jak rozpoznać dobrego ginekologa?

WĘDRUJĄCA NERKA. Pacjentka dr HOUSE'a - Roz - miała wędrującą nerkę. Co to za choroba? Jak się ją leczy?

Wędrująca nerka to schorzenie bardzo rzadko występujące, dlatego stało się atrakcyjne dla scenarzystów serialu Dr House. Jedna z bohaterek, producentka muzyki havymetalowej o imienu Roz błądziła od...

Aktualizacja: 28.11.2011 15:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kandydatki na pierwszą damę: kim są? Co o nich wiemy? GALERIA ZDJĘĆ
Kandydatki na pierwszą damę: kim są? Co o nich wiemy? GALERIA ZDJĘĆ

Która z małżonek polityków będzie reprezentować nasz kraj jako pierwsza ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.